Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 17 maja 2002 
    

Nie ufaj liniom papilarnym


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:31
(2)
Zabezpieczenia opierające się na czytnikach linii papilarnych w 80% przypadków dają się łatwo oszukać – wynika z raportu przedstawionego przez Tsutomu Matsumoto z uniwersytetu w Jokohamie. Fałszywe linie papilarne mogą być wykonane z żelatyny i plastiku na podstawie odcisku palca ściągniętego z przezroczystego materiału, np. szyby. Druga metoda, którą opisuje Tsutomu Matsumoto, jest rozszerzona o “czyszczenie” cudzego odcisku przy pomocy programu graficznego. Później odcisk jest drukowany. Dzięki zastosowaniu komputera można wykorzystać odciski pobrane z niemal każdej powierzchni. Tak przygotowane fałszywe odciski wypróbowano na 11 komercyjnych czytnikach.

Wyniki są szokujące - średnio aż 80% weryfikacji odcisków spreparowanych przy pomocy obydwu metod zakończyło się sukcesem. Co ciekawe, do wykorzystania pierwszej metody wystarczą składniki o wartości 10 USD, a cała operacja trwa niespełna godzinę. Raport Tsutomu Matsumoto niewątpliwie spowoduje spadek zaufania do czytników linii papilarnych, dość często stosowanych w dużych firmach. Jest to bardzo wygodna metoda zabezpieczeń - można zapomnieć hasła lub karty identyfikacyjnej, ale nie można zapomnieć ręki. Jak jednak widać, łatwość użytkowania nie zawsze idzie w parze z jakością zabezpieczenia.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Mozna tez.. (autor: MAJKI-brak rejestracji | data: 17/05/02 | godz.: 22:40)
    Uciac komus palec to tez jest skuteczna metoda.

  2. Eeech kolega sie filmów (autor: sebtar | data: 19/05/02 | godz.: 09:35)
    naoglądał :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.