Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 20 maja 2002 
    

Jednak Bertelsmann


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:19
Zaledwie dwa dni po odrzuceniu przez zarząd Napstera oferty Bertelsmanna, niemiecki koncern medialny przejął firmę zawiadującą słynnym serwisem internetowym. Niemcy zapłacili 8 mln USD. Sprawcą całego zamieszania jest zasiadający w zarządzie Napstera John Fanning - wujek Shawna Fanninga, twórcy serwisu. Próbował on zablokować przejęcie Napstera przez Bertelsmana, dążył też do zmian w zarządzie. Jednak w piątek jego wniosek o zablokowanie przejęcia został odrzucony przez sąd, który dodatkowo ukarał Johna Fanninga grzywną w wysokości 14 tys. USD. “Wujek” natychmiast zrezygnował ze stanowiska, co zakończyło wojnę w zarządzie i otwarło drogę przejęciu Bertelsmanna. Wykupienie firmy przez niemiecki koncern jest być może jedyną szansa, by ocalić Napstera przed bankructwem - jak do tej pory firma nie wygenerowała ani jednego centa zysku. Niemcy zapłacili 8 mln USD, co jest kwotą niewielką zważywszy, że Bertelsmann do tej pory pożyczył Napsterowi już 85 mln USD.

Na swoje stanowiska w Napsterze powrócą dyrektor Konrad Hilbers oraz założyciel firmy Shawn Fanning, którzy w ubiegły wtorek złożyli rezygnacje. Wraz z nimi do Napstera powróci 70 innych zwolnionych osób.

“Tworzenie nowych rozwiązań nigdy nie jest łatwe, ale Napster będzie na pierwszej linii poszukiwań modeli biznesowych, które respektują prawa autorskie, nagradzają artystów i dostarczają rozrywkę klientom” – powiedział Joel Klein, dyrektor generalny Bertelsmanna.

Pomimo urzędowego optymizmu Kleina, wciąż nie jest jasne, co Bertelsmann zrobi z Napsterem. Niemiecki gigant posiada już bowiem komórkę BeMusic, odpowiedzialną za dystrybucję muzyki przez Internet.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.