Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 3 stycznia 2012 
    

Wikipedia zebrała 20 milionów dolarów


Autor: Zbyszek | 16:39
(5)
Fundacja Wikimedia - organizacja non-profit tworząca popularną Wikipedię ogłosiła właśnie wyniki tegorocznej zbiórki. Wikipedia jest jedną z 5 najpopularniejszych stron internetowych na świecie i miesięcznie korzysta z niej ponad 670 milionów osób. Na stronie nie ma reklam, a jej finansowanie jest możliwe dzięki darowiznom. Wraz z rozwojem Internetu i samej encyklopedii koszty utrzymania szybko rosną, stąd od kilku lat założyciel Wikipedii - Jimmy Wales apeluje, by użytkownicy ofiarowali datki. Z roku na rok apel wydawał się coraz bardziej dramatyczny, jednak wyniki ostatniej zbiórki przeszły najśmielsze oczekiwania.

Dzięki tegorocznej zbiórce udało się pozyskać około 20 milionów dolarów, co powinno wystarczyć na funkcjonowanie Wikipedii przez co najmniej kilkanaście kolejnych miesięcy. Na tę sumę złożyły się m.in. darowizny od ponad miliona osób prywatnych, kilku tysięcy firm. Najwyższa darowizna w kwocie 500 tysięcy dolarów została przekazana przez jedną z ważniejszych osobistości firmy Google.

Zebrane środki zostaną wykorzystane m.in. na zakup nowych serwerów oraz rozwój funkcjonalności stron należących do fundacji. Niewielka część trafi także do funduszu przeznaczonego na wsparcie dla wikipedystów - autorów największej liczby artykułów w internetowej encyklopedii. Cały budżet fundacji na najbliższe 2 lata wynosi 28,3 miliona dolarów. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. "Najwyższa darowizna... (autor: Conan Barbarian | data: 3/01/12 | godz.: 22:50)
  w kwocie 500 tysięcy dolarów została przekazana przez jedną z ważniejszych osobistości firmy Google."

  Bill Gates ?
  Mick Jagger ?
  Neil Armstrong ?


 2. ... (autor: Zbyszek.J | data: 3/01/12 | godz.: 23:07)
  Sergey Brin

 3. uzytkownicy neti dostali bana^^ (autor: Krax | data: 4/01/12 | godz.: 10:16)

  Nie masz możliwości edycji Wikipedii

  Możesz czytać jej zawartość, ale nie możesz edytować ani dodawać artykułów.

  Blokada na konto lub adres IP "178.37.0.0/16" została nałożona przez Abronikowski z następującego powodu:

  (ustawiczne wandalizmy użytkownika o dynamicznym adresie ip, patrz informacja)

  Blokada rozpoczęła się 13:17, 28 gru 2011, wygaśnie 13:14, 28 sty 2012. W tym czasie nie możesz edytować żadnych stron Wikipedii, również jako niezalogowany użytkownik. Wykrycie omijania blokady będzie skutkowało przedłużeniem czasu jej trwania.
  Uwaga Jeśli korzystasz z łącza internetowego, które przydziela losowo tzw. dynamiczny adres IP, lub masz łącze współdzielone, możliwe że blokada nie jest wymierzona w Ciebie. Ze względu na naturę takich łącz nie mamy jednak w takich przypadkach technicznej możliwości nałożenia bardziej selektywnej blokady.
  Twój obecny adres IP to 178.37......, a numer identyfikacyjny blokady to 290431. Prosimy o podanie jednego lub obu tych numerów przy ewentualnym wyjaśnianiu tej blokady.


 4. @up (autor: Qjanusz | data: 4/01/12 | godz.: 11:12)
  zło konieczne...

 5. @3 @4 (autor: rookie | data: 4/01/12 | godz.: 11:40)
  Trzeba wracać do serca i rozumu...
  Funpack...HD Funpack :) :) :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.