Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 5 stycznia 2012 
    

Nowy 27-calowy monitor NEC EA273WM z synchronizacją sterowania


Autor: Zbyszek | źródło: NEC | 12:55
(2)
NEC wprowadził na rynek kolejny monitor ze swojej serii EA zaprojektowanej pod kątem energooszczędności, ergonomii i przyjazności dla środowiska oraz spełnienia wymagań korporacji i urzędów. Nowy model to MultiSync EA273WM wyposażony w 27-calową panoramiczną matrycę o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Panel jest podświetlany diodami LED, ma tryb zmniejszonego zużycia energii Eco Mode oraz czujnik obecności użytkownika wygaszający matrycę podczas jego nieobecności. Funkcja Control Sync umożliwia synchronizację ustawień OSD – kiedy ustawienia są zmieniane w monitorze nadrzędnym, nowe wartości automatycznie są wysyłane do pozostałych monitorów.

Do połączenia z komputerem służą wejścia DisplayPort, D-sub, DVI-I oraz HDMI. Monitor posiada pełen wachlarz funkcji ergonomicznych, w tym możliwość regulacji wysokości ekranu w zakresie 130mm oraz Pivot, Tilt i Swivel. Dodatkowo panel jest wyposażony w czujnik natężenia oświetlenia otoczenia, który automatycznie dostosowuje jasność monitora do warunków panujących w pomieszczeniu, co pozwala na dodatkowe oszczędności energii zwłaszcza podczas pracy w ciemniejszych pomieszczeniach.

Zgodnie z filozofią NEC ‘Green Vision’ podczas produkcji serii EA jest wykorzystywana mniejsza ilość materiałów, opakowań i szkodliwych substancji, powstaje mniej odpadów produkcyjnych, a ilość energii wymaganej podczas transportu gotowych produktów jest niższa. Ten cel osiągnięto dzięki wykorzystaniu plastiku pochodzącego z odzysku i wyeliminowaniu z procesu produkcyjnego szkodliwych materiałów, takich jak rtęć czy związki arsenu.

NEC MultiSync® EA273WM jest już dostępny na rynku w sugerowanej cenie detalicznej netto 1950 zł. W zestawie monitor posiada przewód zasilający, analogowy i cyfrowy kabel sygnałowy, sygnałowy kabel USB, kabel audio, kabel Control Sync, instrukcję obsługi oraz sterowniki na płycie CD. Panel jest objęty standardową, trzyletnią gwarancją (obejmującą również mechanizm podświetlenia matrycy) realizowaną w wygodnym dla użytkownika systemie door-to-door. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. abstrachując od pivota (autor: Teriusz | data: 5/01/12 | godz.: 16:42)
    ale czy w takiej cenie nie lepiej kupić już jakiegoś ledowego TV np 32" też w fullHD?

  2. @1. (autor: M1ras | data: 5/01/12 | godz.: 21:26)
    Ja wykorzystuję TV 32" Toshiby z podświetlaniem CCFL fullHD i dla mnie się sprawdza jako monitor :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.