Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 5 stycznia 2012 
    

LSI Corporation finalizuje zakup SandForce


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 14:30
(1)
Firma LSI Corporation, znana z produkcji macierzy i kontrolerów RAID oraz dysków SSD do stacji roboczych, serwerów i zastosowań profesjonalnych poinformowała o sfinalizowaniu ogłoszonej w październiku transakcji zakupu SandForce - znanego producenta kontrolerów do dysków SSD. W ramach transakcji za kwotę 370 milionów dolarów firma przejęła dobra materialne i prawne należące do SandForce oraz 190 pracowników firmy. SandForce to aktualnie producent najszybszych na rynku kontrolerów do dysków SSD. Kontrolery tego producenta w swoich dyskach stosują m.in. firmy Corsair, G.Skill, Mushkin, OCZ, Patriot, A-Data i Super Talent.

Według wcześniejszych informacji zakupem SandForce zainteresowany był również Intel. Decyzje taką rozważała w pierwszej połowie bieżącego roku także firma OCZ - największy na rynku producent dysków SSD, jednak ze względu na wysoki dla niej koszt nabycia SandForce zdecydowała o zakupie za kwotę 32 milionów dolarów innego producenta kontrolerów - firmy Indilinx.

Więcej szczegółów na temat transakcji ma zostać podane podczas konferencji prasowej, na której LSI przedstawi swoje wyniki finansowe odnotowane w 4 kwartale 2011 roku. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No to niech się teraz wezmą do roboty... (autor: losarturos | data: 5/01/12 | godz.: 17:10)
    i zaprojektują kontrolery SSD obsługujące złącze lightpeak/thunderbolt. Ile się można bujać na SATA3 ograniczającym możliwości SSD.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.