Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 20 maja 2002 
    

Nowe monitory CRT NEC/Mitsubishi


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:41
NEC-Mitsubishi Electronics Display wprowadza na rynek zupełnie nową rodzinę produktów CRT, obejmującą pełne spektrum produktów: od najtańszych do klasy high-end, od 17- do 22 cali. Zasadniczą cechą nowej linii produktów jest rozdzielne pozycjonowanie monitorów sprzedawanych z marką "NEC" od monitorów marki "Mitsubishi" i ich adresowanie do specyficznych odbiorców, jak również zupełnie odmienna i nowatorska stylistyka. Wszystkie monitory nowej linii wyposażone będą w najnowsze zdobycze technologiczne, w szczególności nowe kineskopy SuperBright Diamondtron, które sprostają wszystkim, nawet najbardziej wymagającym aplikacjom - takim jak oglądanie filmów, gry wideo, czy zastosowania ściśle profesjonalne jak DTP, CAD/CAM - na najwyższym światowym poziomie (np. jasność do 300 cd/m2). Nowe oprogramowanie NaviSet umożliwia łatwe i szybkie kontrolowanie wszystkich ustawień monitora.

Wraz ze swoją strategią ukierunkowaną na najnowocześniejsze technologie, firma NEC/Mitsubishi utrzymuje pozycję na rynku jako pionier zaawansowanych technologii i monitorów CRT, głosząc wierność swojemu hasłu - "Jakość widoczna jest gołym okiem". Wytyczając nowe standardy - tak jak to miało miejsce zarówno w monitorach NEC (MultiSync, CromaClear) jak i Mitsubishi (Diamondtron) - firma NEC/Mitsubishi czuje się zobligowana do ciągłej pracy nad nowymi technologiami i wprowadzania ich jako pierwsza na rynek.

Wszystkie modele z nowej linii produktów będą posiadały płaskie ekrany i nową maskę kineskopu - także modele podstawowe, które wyposażono w kineskop Clear Flat. Pozostałe monitory posiadają kineskop SuperBright Diamondtron, zapewniający maksymalną jasność na poziomie 300 cd/m2. Co więcej, nowe modele z ekranem o przekątnej 22 cale wyposażono w nowe działo elektronowe o wyższej wydajności i mniejszym poborze mocy niż w obecnie oferowanych na rynku technologiach. Dodatkowe zalety to zgodność ze standardem sRGB oraz oprogramowanie NaviSet, umożliwiające zmianę ustawień pracy monitora za pomocą klawiatury i myszki (NaViSet wymaga Windows 2000/XP i karty graficznej zgodnej z protokołem DDC/CI).

Dziś większość monitorów na rynku - nawet w ramach portfolio jednego producenta - zdecydowanie różni się od siebie wyglądem. Spójna stylistyka całej rodziny produktów jest obecnie rzadkością. Wielu producentów próbuje zwrócić uwagę klientów przyciągającym wzrok, nietypowym wyglądem poszczególnych modeli. Jako lider branży, NEC/Mitsubishi zdecydował się nie podporządkowywać temu trendowi i stworzyć własny. Dlatego nowe monitory NEC/Mitsubishi posiadają spójny design, opracowany przez uznanych, światowych projektantów. Badania przeprowadzone wśród konsumentów wykazały, że użytkownicy monitorów szybko nudzą się nietypowymi, udziwnionymi rozwiązaniami i preferują proste linie i czyste formy. Dlatego też - wykorzystując eleganckie i ponadczasowe idee grupy BAUHAUS - NEC/Mistubishi postanowił podporządkować formę swoich produktów ich funkcjonalności.

Nowe produkty sprawiają wrażenie bardzo prostych i niemalże ostrych w kształtach, lecz z tego też powodu prezentują bardzo nowoczesną linię projektową. Dostępne są w dwóch kolorach: standardowym jasnoszarym oraz ciemno grafitowym. Przedni panel monitora ma srebrzystą barwę aluminium, zarówno w jasnoszarej jak i ciemniej wersji obudowy, co umożliwia spełnianie restrykcyjnych norm ergonomii TCO '99. Podobną estetykę posiadają nowe monitory LCD. Dzięki wspólnej stylistyce produkty NEC/Mitsubishi są rozpoznawalne na pierwszy rzut oka.

Pierwsze produkty z nowej linii pojawią się w Polsce na przełomie maja i czerwca.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.