Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 20 maja 2002 
    

Intel wprowadził nowe chipsety


Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:20
SANTA CLARA, Kalifornia, 20 maja 2002 - Intel wprowadził trzy nowe chipsety dla komputerów biurkowych. Dostępne w sprzedawanych od dziś komputerach, chipsety Intel 845G, 845E i 845GL zawierają zintegrowany szybki interfejs szeregowy USB 2.0, zapewniający przepustowość 40-krotnie większą od stosowanego do tej pory USB 1.1. USB 2.0 umożliwia sześciokrotnie szybsze zapisywanie dysków CD oraz 11-krotnie szybsze tworzenie kopii zapasowych. W zastosowaniach biznesowych elastyczność i rozszerzalność tej technologii umożliwia łatwe i szybkie dołączanie szybkich urządzeń zewnętrznych takich jak skanery i napędy zapisywalnych płyt DVD.

Jeśli procesor można nazwać "mózgiem" komputera, chipset można porównać do "układu nerwowego", łączącego procesor ze wszystkimi urządzeniami wejścia i wyjścia, takimi jak klawiatura, mysz, monitor, twardy dysk czy napęd DVD. To on w znacznej mierze odpowiada za zrównoważenie wydajności wszystkich elementów komputera i usunięcie "wąskich gardeł", co jest podstawowym warunkiem uzyskania pełni wrażeń dostarczanych przez cyfrowe technologie.

"Dzisiejsza premiera potwierdza determinację Intela w rozwijaniu platformy PC." - powiedział Louis Burns, wiceprezes i dyrektor Intel Desktop Platforms Group - "Wprowadzając te nowe produkty, udostępniamy platformę dla stabilnych, solidnych komputerów PC, wyposażonych w możliwość łatwego dołączania urządzeń cyfrowych oraz szybszego przesyłania i przetwarzania cyfrowych fotografii, muzyki i filmów."

Zaprojektowany dla komputerów z procesorami Pentium 4 chipset Intel 845G zawiera sterownik graficzny nowej generacji o nazwie Intel Extreme Graphics i przeznaczony jest dla segmentu popularnych komputerów biurowych i domowych. "Dysponując wydajnym wbudowanym układem graficznym nowej generacji i odznaczającymi się wysoką stabilnością programowymi sterownikami, Intel 845G jest znakomitym rozwiązaniem zarówno dla klientów korporacyjnych, jak i użytkowników indywidualnych" - stwierdził Burns.

Przystosowany do współpracy z oddzielnymi kartami graficznymi chipset Intel 845E skonstruowany został z myślą o klientach wymagających elastyczności.

Trzeci chipset, Intel 845GL, przeznaczony jest dla komputerów z procesorami Intel Celeron®.

Wszystkie trzy nowe chipsety zapewniają obsługę 20-bitowego dźwięku z efektem surround, dostarczając wrażeń na poziomie audiofilskim.

Rosnąca dziś gwałtownie popularność urządzeń cyfrowych podkreśla istnienie potrzeby nowej generacji chipsetów. Pod koniec 2001 roku, 33 procent mających dostęp do Internetu gospodarstw domowych w USA dysponowało również cyfrowymi aparatami; pod koniec tego roku liczba ta może sięgnąć 60 procent**. Gdy aparaty o wyższej rozdzielczości osiągną ceny urządzeń popularnych, nowe platformy Intela z łatwością podołają zwiększonym wymaganiom związanym z przesyłaniem i przetwarzaniem tworzonych przez nie dużych plików.

Dysponując magistralą systemową o częstotliwości 533 MHz, chipsety Intel 845G i 845E zapewniają szybszą transmisję danych wewnątrz komputera, gwarantując zrównoważenie wydajności całej platformy i wykorzystanie szybkości procesorów Pentium 4. Komputery z procesorami Pentium 4 czynią edytowanie i odtwarzanie cyfrowych filmów wideo, przeglądanie i przetwarzanie rodzinnych zdjęć, zabawę z grami, przetwarzanie i słuchanie muzyki łatwiejszym i szybszym niż kiedykolwiek dotąd.

Intel ogłosił również dostępność czterech nowych płyt głównych dla wytwórców komputerów i integratorów systemowych. Są to modele standardu ATX D845GBV i D845EBG2 oraz mniejsze typu micro-ATX - D845GRG i D845EPT2.

Ceny i dostępność:

Chipset Intel 845G - 46 USD w partiach po 1000 sztuk
Chipset Intel 845E - 41 USD w partiach po 1000 sztuk
Chipset Intel 845GL - 33 USD w partiach po 1000 sztuk

Dodatkowe informacje o nowych chipsetach dostępne są pod adresem: developer.intel.com/design/chipsets/A>.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.