Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 10 stycznia 2012 
    

55-calowy telewizor OLED firmy LG zaprezentowany na CES


Autor: Zbyszek | źródło: TheVerge | 09:55
(14)
Podczas targów Consumer Electronics Show firma LG zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy 55-calowy telewizor z matrycą OLED. Telewizor wywarł ogromne wrażenie na zgromadzonych na pokazie dziennikarzach, zarówno pod względem jakości generowanego obrazu jak i samej stylistyki. Urządzenie ma ekran o całkowitej grubości niespełna 5mm z bardzo cienką ramką wokół matrycy i waży niecałe 8 kilogramów. Generowany obraz zachwyca głębią czerni, kontrastem, kątami widzenia oraz płynnością (czas reakcji 0,001 ms). W dalszej części któtki materiał wideo oraz kilka zdjęć.

>> Zobacz jak wyglądał 31-calowy telewizor OLED LG <<


OLED to technologia produkcji matryc powszechnie uważana za następcę aktualnej LCD. Matryce OLED składają się z różnokolorowych diod elektroluminescencyjnych, produkowanych ze związków organicznych, które nie służą do podświetlania matrycy lecz wprost odpowiadają za reprodukcję obrazu. Doskonałe odwzorowanie i nasycenie kolorów, 100% głęboka czerń, brak problemu smużenia, nierównomierności podświetlenia oraz utraty jakości obrazu wraz ze wzrostem kąta spoglądania na ekran, czy tez wreszcie możliwość budowy lekkich i bardzo cienkich paneli - tak w skrócie przedstawiają się zalety technologii OLED. Oczywiście - są i wady: wciąż bardzo wysokie koszty produkcji oraz do niedawna niska żywotność objawiająca się limitowaną liczbą godzin poprawnej pracy.




 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. O ja pier.... (autor: Remedy | data: 10/01/12 | godz.: 11:14)
    Nawet na zdjęciach widać, że prawdziwa miazga ten telewizor!!! :o Zobaczcie jakie wyprane są te wszystkie inne obok niego. :o

  2. Robi wrażenie... (autor: SonyWali | data: 10/01/12 | godz.: 13:06)
    Ale pamiętajmy o tym, że: jak ktoś chce wychwalać swój sprzęt i jego możliwości nie pozwoli na to aby obok stał sprzęt który choć trochę będzie porównywalny do okazywanego i na pewno te monitory obok są rozkalibrowane i jakby ustawił je porządnie to takiej różnicy by nie było. To samo robią w sklepach RTV jak chcą wcisnąć klientowi jakiś model, ten co chcą sprzedać ustawiają dobrze a resztę obok tak sobie i jest niby wielka różnica na plus dla tego "wciskanego", a jak się złoszczą jak klient próbuje poprawić obraz w tych obok stojących, bo może się okazać, że wyświetlają dużo ładnej obraz :)

  3. @2. (autor: Mariosti | data: 10/01/12 | godz.: 13:43)
    Różnicy widocznej ewidentnie nie byłoby tylko jeśli obok stałyby plazmy, a takowych na targach się już właściwie nie pokazuje. Wiedząc to, wiemy że obok stoją lcd'ki, a to oznacza że mogą być nawet skalibrowane, a i tak obraz na nich będzie miał zabawnie marny kontrast w porównaniu do tego oled'a.

  4. Mariosti (autor: Remedy | data: 10/01/12 | godz.: 15:06)
    Mylisz się w drugą stronę. w oświetlonym pomieszczeniu plazma wygląda jeszcze gorzej zwłaszcza na zdjęciu bo ma mniejszą jasność od LCD. Dlatego LCD w sklepach wyglądają tak soczyscie. Nieświadomi klienci dają się na to nabrać.

  5. @4. (autor: Mariosti | data: 10/01/12 | godz.: 15:38)
    Jasność i kontrast to nie to samo, ale o wystawach sklepowych prawdę mówisz, dodatkowo tam ustawiana jest mocno w górę saturacja, bo nie wiedzieć czemu większość szarych ludzi uważa taki obraz za lepszy.

  6. ... (autor: Elektron | data: 10/01/12 | godz.: 16:08)
    no i gdzie są ci piewcy, co ostatnio stękali, że LG nic nie ma i to zwykły LCD z podświetleniem LED? A nawet gdyby, to czerń w tym TV rozpierdziela.
    Opóźnienia nie problem sprawdzić, więc jeśli LG ściemnia, to po wyjściu na rynek dostaną ostre baty w recenzjach - oczywiście jeśli recenzje będą robić ludzie z mózgami.


  7. Widać, że Koreańczycy ostatnio mocno rozpychają się w tej branży. (autor: Rhobaak | data: 10/01/12 | godz.: 17:29)
    Jeśli ten TV trafi na rynek i w cenie, o której się mówi (ok. $7000), to Kuro zostanie ostatecznie strącone z piedestału, a japońska konkurencja będzie miała niemały problem.

  8. wiecie z czym są problemy (autor: hideox | data: 10/01/12 | godz.: 18:01)
    z OLED od Samsunga? ano to, że albo nie dają rady albo nie chcą po prostu ustawić ich w trochę łagodniejsze ustawienia jasności kontrastu, o co chodzi? kontrast wali po oczach tak mocno że brakuje odcieni, przykładowo mając plazmę wysokiej jakości widzicie w czerni także minimalnie jaśniejsze odcienie ciemnych barw, w oledach (podobnie jak w lcd led Samunga ale nie tylko Samsunga) te ciemne odcienie zlewają się w kolor czarny i wątpię czy nawet przez regulację da się to skorygować (z tego co czytałem nie da się), z zachwytami OLED wstrzymuję się do czasu testów robionych przez ludzi co się na obrazie znają bo większość publiki tylko ocenia natężenie barw (bardzo mocne na oled) ale traci to na bogactwie obrazu czyli na różnorodnych odcieniach barw, przypuszczam że Sony i inne japońskie firmy zrobią OLED jak należy a Samsung jak zawsze wprowadza pierwszy by zarobić nową ale nieco niedopracowaną pod względem jakości obrazu technologię, podobnie było z pierwszymi LCD LED hdtv Sasmunga, które jakością obrazu były gorsze od porządnych LCD CCFL, dopiero Sony pokazało że można zrobić przyzwoity EDGE LED LCD ale na to trzeba było poczekać

  9. być może w LG (autor: hideox | data: 10/01/12 | godz.: 18:05)
    roblemu z przesadzonym konstrastem i zlewania ciemnych barw w czerń nie będzie, ale patrząc na powyższe zdjęcia trochę w to wątpię, widząc jak wiele czerni jest na LG OLED na powyższych zdjęciach

  10. odnośnie wypranych obrazów (autor: hideox | data: 10/01/12 | godz.: 18:07)
    uważajcie z tym, zbyt wysoki konstrast daje żywe kolory ale wypiera obraz ze szczegółów i odcieni, tak więc nie przesadzajcie z życzeniem sobie zbyt wysokiego kontrastu bo wręcz to szkodzi dla przyjemności oglądania, liczę że znajdą się firmy które zrobią OLED bez maksymalnego konstrastu ale za to z przyjemnymi realnymi barwami i odcieniami, wówczas będzie prawdziwie wysoka jakość obrazu

  11. można dać się nabrać na kilka sposobów (autor: hideox | data: 10/01/12 | godz.: 18:26)
    1.bardzo wysoka jasność (w sklepach często spotykane)
    2.bardzo wysoka saturacja (kolory nienaturalne, przesadzone, widział ktoś aż tak mocno czerwoną różę? nie, to nierealny obraz)
    3.przesadzony wysoki kontrast (brak odcieni i bardzo dużo koloru czarnego, tak jak to jest w Samsungach często widoczne)
    prawdziwie dobry obraz jest gdy wszystko jest w odpowiednich granicach, czerń głęboka ale bez zlewania wszystkiego w tę czerń, kolory głębokie ale nie pastelowe, kolor ma być troszkę neutralny jak w rzeczywistości, jasność też ma być na tyle odpowiednia by było przyjemnie ale nie zbyt jasno by oczy nie bolały i nie łzawiły jak ogląda się wieczorem bez zapalonego światła, Koreańcyzcy lubują się w ekstremalnych obrazach, Japończycy robią zazwyczaj lepsze przyjaźniejsze dla oczu do oglądania i bogatsze w szczegóły panele tv, poczekamy zobaczymy z OLED, ale to dopiero za jakiś czas


  12. hideox (autor: Remedy | data: 10/01/12 | godz.: 23:56)
    Nie rozumiesz czym jest kontrast i opowiadasz głupoty, niestety. Większy kontrast oznacza WIĘCEJ odcieni pomiędzy "najczarniejszym czarnym" a "najbielszym białym" dla danego wyświetlacza. OLED jako technologia ma kontrast wielokrotnie przewyższający to co oferują najlepsze dzisiaj wyświetlacze (1200 LCD/plazma vs 100000 OLED). Gdzie widziałeś OLEDa, że stawiasz tak niedorzeczne tezy na temat jego jakości obrazu? Chyba nie mówisz o wyswietlaczach telefoów nastawionych na efekciarstwo oraz pracę na zewnątrz (czytaj w słońcu), czy też na youtubowych filmikach gdzie z oczywistych względów kamera nie jest w stanie przekazać możliwości OLEDa. Obraz z OLEDa jest o wiele wiele bardziej przyjemny dla oczu niż inne technologie. Zapewniam Cie.

  13. hideox (autor: Elektron | data: 11/01/12 | godz.: 00:10)
    Skoro Oled zaczyna od ciemniejszych barw i kończy na bardzo jasnych, to chyba logiczne, że tych pośrednich przejść ma więcej.
    Skoro Plazma, czy LCD zaczyna nie od czarnego, tylko lekko szarawego, to to jest gówno z jakim mamy do czynienia - czyli brak czerni tam gdzie powinno być ciemno jak w kopalni, gdzie wyłączono światło.


  14. ... (autor: Elektron | data: 11/01/12 | godz.: 00:11)
    mam tyko nadzieję, że nikt nie wpadł na pomysł, żeby robić na tym Oledzie jakieś pierd* lustra, bo będzie miodniej wyglądał gdy stoi wyłączony.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.