Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 22 maja 2002 
    

Przenośne "kombajny" Sonego


Autor: DYD | źródło: Alstor | 13:18
(1)
W Alstorze pojawiły się przenośne napędy combo firmy Sony o symbolu CRX85U. Są to urządzenia łączące funkcje nagrywarki CD i odtwarzacza DVD-ROM. Napęd zapisuje płytki CD-R z prędkością 20-krotną, płytki CD-RW z prędkością 8-krotną. Odczyt CD-ROM przebiega z prędkością 24x a DVD-ROM 8x. W napędzie zastosowano technologię Power-Burn™ i 8 MB bufor danych, mające zabezpieczać płyty przed zniszczeniem w efekcie wystąpienia "błędu opróżnienia bufora". Bezproblemowe i szybkie podłączenie napędu do komputera zapewnia interfejs USB 2.0.

Dzięki dużym prędkościom zapisu i odczytu nowy model Sony to wspaniałe narzędzie do zapisu, backupu i archiwizacji cyfrowych danych. Ze względu na małe rozmiary i zaimplementowany system antywstrząsowy może być bezpiecznie wykorzystywany praktycznie w każdych warunkach. Dla użytkowników Mac'ów istotna jest informacja, iż system bezproblemowo współpracuje również z komputerami tego typu.

Komplet składa się z samego napędu, zasilacza z odpowiednim kablem, instrukcji (również polskiej), jak również z zestawu oprogramowania, w którego skład wchodzi: B's Recorder GOLD i CliP do zapisu, Dantz Retrospect Express do backupu, MusicMatch Jukebox umożliwiające m.in. tworzenie plików MP3, Arcsoft PhotoBase, PhotoStudio i VideoImpression do edycji zdjęć i filmów, a także Cyberlink PowerDVD do oglądania filmów zapisanych na płytach DVD.

W ofercie ALSTOR dostępne są również modele z interfejsem PCMCIA o symbolu CRX85A. Ceny tych urządzeń dla odbiorców końcowych kształtują się w następujący sposób: CRX85U 1.650,- PLN CRX85A 1.900,- PLN

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... nienajgorzej dziala... (autor: grah-brak rejestracji | data: 22/05/02 | godz.: 19:24)
    witam

    bawie sie ta zabawka, dziala dosc fajnie, na USB 1.1 mozna nagrywac z max 8x (ale wtedy trwa to nie 6-7 min ale 12min- ograniczenia transferu USB)

    przyznam sie ze nie udalo mi sie nagrywac z wyzsza predkoscia z USB 2.0 bo ... nagrywarka nie jest kompatybilna ze wszystkimi portami USB (sony nie chcialo mi powiedziec z ktorymi jest, moze wy sie jakos dowiecie) ja uzywam kosci NEC'a ... i dziala jako DVD (niezle), cd-rom(normalnie), cd-rw (na USB 2.0 - nie dziala, na normalnym dziala dobrze)

    polecam uzywac NERO, troszke lepsze niz to co sony dolacza...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.