Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 22 maja 2002 
    

Czekając na "Hammera"


Autor: DYD | źródło: 4D | 13:42
Via Technologies przygotowała już pełną linię chipsetów dla 64-bitowych procesorów AMD "Hammer". Podczas targów Computex, które rozpoczną się na Tajwanie 3 czerwca, płyty główne dla "Hammera" pokażą także Acer Labs i Silicon Integrated Systems. Via wprowadzi na rynek chipsety K8HTA, K8HTB I K8UMA, które pojawią się odpowiednio w czerwcu, lipcu i czwartym kwartale bieżącego roku. Wszystkie układy będą wyposażone w port AGP 8x, obsłuę USB 2.0 i 8-bitową szynę V-Link, łączącą North Bridge i South Bridge. SIS przygotowuje układy SIS755 i SIS760 o zbliżonej do układów Via charakterystyce, rozszerzonej o obsługę złącza FireWire. Acer opracował układy M1687 i M1688, jednak jak do tej pory brak bliższych danych na ich temat.

Wsparcie producentów chipsetów jest niezwykle istotne dla powodzenia nowej platformy AMD. "Hammer" ma skutecznie rywalizować z coraz wydajniejszymi układami Pentium 4. Wielu specjalistów twierdzi, że Intel już dziś jest technologicznie przygotowany do produkcji procesorów z zegarem 3GHz, nie robi tego tylko ze względów strategicznych. AMD - choć od 10 czerwca rozpoczyna produkcję Athlonów opartych na rdzeniu Thoroughbered, wykonanym w technologii 0,13 mikrona - nie jest dziś w stanie osiągnąć takich częstotliwości. Dlatego tak duże nadzieje wiązane są z "Hammerem". Nieoficjalnie wiadomo, że w AMD zaprzestano już prac nad rozwojem procesorów 32-bitowych i cały potencjał badawczy firmy skierowano na "Hammera". 64-bitowy układ AMD trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.