Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 23 stycznia 2012 
    

GPU-Z 0.5.8 z funkcją ASIC quality test do pobrania


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 14:01
(1)
Na stronach portalu TechPowerUp pojawiła się nowa wersja aplikacji GPU-Z, służącej do monitorowania pracy oraz wyświetlania szczegółowych informacji na temat kart i zintegrowanych układów graficznych. W nowej wersji oznaczonej numerkiem 0.5.8 poprawiono zegarów taktujących najnowszych kart Radeon HD 7970 oraz detekcję napięć zasilających układ Tahiti. Oprócz tego dodano dwie nowe funkcje. Pierwszą z nich jest prosty 3D render test, który ułatwia wyświetlenie parametrów podczas obciążenia. Drugą, znacznie ciekawszą z nich jest ASIC quality, wyświetlająca poziom upływów elektrycznych (electrical leakages) generowanych przez układ graficzny.

Funkcja działa aktualnie z kartami Nvidia serii Fermi (GeForce 400 i 500) oraz AMD z serii Southern Islands (Radeon HD 7000) i odczytuje parametr ASIC quality zapisany w układach podczas wewnętrznych testów. Im wyższa wartość ASIC quality tym mniejsze upływy elektryczne wytwarza dany układ i tym mniejsze jest jego zużycie energii i rosną zdolności do pracy z wyższymi zegarami taktującymi lub przy niższym napięciu. Wartości te mogą się różnić nawet w przypadku takich samych układów. Funkcja może być przydatna podczas selekcji kart i wyboru najlepszych sztuk do podkręcania. W przyszłości odczyt ASIC quality ma zostać udostępniony również w starszych kartach AMD.

GPU-Z 0.5.8 można pobrać z tej strony.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. He he (autor: Jarek84 | data: 24/01/12 | godz.: 03:51)
    nowy proces 28nm wygląda lepiej u AMd niż 40nm NV :E

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.