Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 25 stycznia 2012 
    

WD: ultrabooki nie wpłyną na wzrost sprzedaży dysków SSD


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 13:18
Tuż po konferencji na której przedstawione zostały wyniki finansowe Western Digital, prezes i dyrektor generalny firmy (CEO) John Coyne został zapytany o obawy związane z oczekiwanym znacznym wzrostem sprzedaży dysków SSD w bieżącym roku. W odpowiedzi szef WD stwierdził, że o ile przejściowe problemy producentów dysków HDD i związany z tym wzrost cen napędów może wpłynąć na wzrost sprzedaży nośników SSD, to jednak nie spodziewa się, aby przyczyniły się do tego Ultrabooki. Jego zdaniem procent tych lekkich i ultracienkich notebooków, które zamiast klasycznego napędu HDD będą wyposażone w dysk SSD będzie w tym roku zaledwie jednocyfrowy.

Być może jednak szef WD nie wziął pod uwagę, że sytuacja może zmienić się po niedawnym zastrzeżeniu przez Intela nazwy Ultrabook jako własnego zastrzeżonego znaku handlowego. Oznacza to, że firma będzie miała wyłączne prawo do udzielania producentom komputerów przenośnych licencji na stosowanie znaku i nazywanie swoich wyrobów ultrabookami. Oczywiście najprawdopodobniej licencja będzie przyznawana pod specjalnymi warunkami, dotyczącymi np. specyfikacji technicznej urządzeń.

To otwiera furtkę do wymogu instalacji dysków SSD w przyszłych Ultrabookach, nawet jeżeli nie jako główny dysk to jako dodatkowy dysk do buforowania operacji napędu HDD, dzięki technologii Intel Smart Response. Z drugiej strony - Intel chce spadku cen Ultrabooków i będzie musiał w jakiś sposób pogodzić ze sobą te dwa przeciwstawne sobie żądania.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.