Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 27 stycznia 2012 
    

Mozilla: porozumienie ACTA groźne dla Internetu


Autor: Zbyszek | źródło: Mozilla | 15:03
(6)
Polska społeczność fundacji Mozilla, towrzącej m.in. znaną przeglądarkę internetową Firefox opublikowała swoje stanowisko w sprawie podpisania przez polski rząd kontrowersyjnego dokumentu ACTA. Jak możemy w nim przeczytać "Szanujemy inicjatywy mające na celu ograniczenie piractwa intelektualnego. Pragniemy jednak przestrzec przed ingerowaniem w tak nową i złożoną przestrzeń, jaką jest internet, przy wykorzystaniu narzędzi prawnych zaprojektowanych na potrzeby innej rzeczywistości. Regulacje prawne ukierunkowane na jeden tylko aspekt funkcjonowania internetu mogą mieć daleko idące negatywne skutki uboczne dla całego ekosystemu".

Mozilla ostrzega, że kontrowersyjny dokument:
- może wstrzymać lub spowolnić przemiany cywilizacyjne jakie przynosi rewolucja technologiczna, która zachodzi w Internecie i ograniczyć jego wpływ na rozwój naszego państwa
- uderzy w otwartość i dostępność Internetu
- niesie ze sobą ogromne ryzyko nadużyć i pole do manipulacji interpretacją zapisów pozwalającą na znaczące ograniczenie prawa do prywatności i bezpieczeństwa Internautów
- na masową skalę zmieni sposób w jaki obywatele korzystają z Internetu i ograniczy ich prawo do kształtowania swojego sposobu korzystania z niego
- może znacząco ograniczyć skuteczność Internetu jako zasobu publicznego
- łamie zasady transparentności procesów regulowania Internetu i w efekcie przeciwstawia się modelom zachowań społecznych, które promujemy
- na bezprecedensową skalę zaburza delikatną równowagę pomiędzy pożytkiem publicznym a celami komercyjnymi i przyniesie katastrofalne skutki dla utrzymania proporcji między tymi celami

Fundacja zaapelowała do Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymanie się od ratyfikacji ACTA oraz rozpoczęcie otwartego dialogu publicznego, w którym środowiska eksperckie zajmujące się rozwojem Internetu będą miały szansę na przeprowadzenie merytorycznej dyskusji i oceny konsekwencji. „Podpisanie umowy łamie zasady transparentności procesów regulowania internetu i w efekcie przeciwstawia się modelom zachowań społecznych, które promujemy” - czytamy także w oświadczeniu.


Z całością treści stanowiska oraz manifestem Fundacji można zapoznać się pod adresem mozillapl.org.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. w tak nową i złożoną przestrzeń, jaką jest internet (autor: Conan Barbarian | data: 27/01/12 | godz.: 19:50)
  nie taką nową
  a Internet piszemy z dużej litery
  Co do ingerowania, to nawet nie chodzi o ściganie piratów, bardziej chodzi o ściganie przeciwników budowanego niewolniczego ładu, którym pod pretekstem piracenia będzie można ścinać łby.


 2. Mozilla: porozumienie ACTA groźne dla Internetu (autor: Marucins | data: 28/01/12 | godz.: 04:07)
  Nie dajmy się omamić rządowi. Lugawe sprzedajne świnie będą nas karmić manipulacjami na temat ACTA.

  Pamiętajmy o referendum http://referendumacta.pl/ nie możemy siedzieć z założonymi rękoma i czekać.

  Siedzieliśmy tak i dostaliśmy podwyżki cen paliw, podwyżki VAT (a obiecali obniżyć) - paradoks

  Dla przypomnienia wszystkim o kochanym rządzie (Władcy marionetek) http://www.youtube.com/watch?v=V5s9lw0llHQ

  RĘKA RĘKĘ MYJE!


  Samo referendum pokaże rządowi że ich autorytarne rządy mogą ulec zachwianiu a jeśli jakimś cudem referendum wypadnie na NIE (tak jak to jest ze zmianą rządów na Białorusi) to będzie to niesamowity krok naprzód.

  Pragnę zobaczyć wyraz twarzy gorliwych sprzedawczyków z partii politycznych i innych osobników jak Polacy wygrają tą walkę o wolność. Choć wiem że będzie to makabrycznie trudne, niemal niemożliwe za sprawa telewizji czy gazety i przygotowanej propagandy na temat ACTA podczas referendum.


 3. Conan (autor: ditomek | data: 28/01/12 | godz.: 23:15)
  czemu internet z dużej?

 4. @up (autor: Conan Barbarian | data: 29/01/12 | godz.: 11:19)
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Internet
  -> Pisownia

  a w j. angielskim:
  The term the Internet, when referring to the entire global system of IP networks, has been treated as a proper noun and written with an initial capital letter. In the media and popular culture, a trend has also developed to regard it as a generic term or common noun and thus write it as "the internet", without capitalization. Some guides specify that the word should be capitalized as a noun but not capitalized as an adjective.


 5. czy gdybyś miał (autor: ditomek | data: 29/01/12 | godz.: 18:19)
  używać określenia "miedzysieć" tez byś pisał z dużej?
  Ten cały wywód o nazwie własnej jest nieco naciągany.
  Internetu nie można dotknąć, przeczytać itd wiec nie powinno się go pisać z dużej.
  Chociaż, w sumie jest jeden człowiek który przeczytał go ponoć dwa razy - Chuck Norris :-)
  Wiec on ma prawo pisać z dużej:)


 6. @up (autor: Conan Barbarian | data: 29/01/12 | godz.: 21:14)
  Możesz sobie pisać swoje teoryjki, ale w świecie (na szczęście) jeszcze obowiązują zasady wymyślone przez ludzi inteligentnych i z wiedzą.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.