Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 27 stycznia 2012 
    

Seagate zwiększa dywidendy, odkupuje akcje


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 15:14
(3)
Firma Seagate poinformowała, że począwszy do tego kwartału zwiększy kwotę wypłacanych dywidend o 39%. Dotychczas firma wypłacała dywidendy w wysokości 18 centów od akcji - kwota ta wzrośnie do 25 centów począwszy od najbliższej wypłaty dywidend, którą zaplanowano na dzień pierwszego marca. Posiadacze akcji firmy otrzymają dywidendy w wysokości odpowiadającej liczbie posiadanych akcji w dniu 15 lutego. Jednocześnie wraz ze zmianami w wysokości wypłaty dywidend firma poinformowała, że przeznaczy kwotę 1,1 miliarda dolarów na odkupienie 67,8 mln swoich akcji zwykłych.

Firma wykorzystuje znacznie polepszającą się sytuacją finansową - w efekcie podniesienia marży na sprzedawane dyski, pomimo spadku liczby sprzedanych sztuk, w poprzednim kwartale przychód Seagate wzrósł do 3,2 miliarda dolarów i wyniósł 0,4 mld USD więcej niż we wcześniejszym kwartale. Jeszcze lepiej ma być we właśnie trwającym kwartale, w którym firma spodziewa się wzrostu swoich przychodów do rekordowego poziomu od 4,2 do 4,5 mld USD, przy marży brutto przekraczającej o 300 punktów bazowych wcześniej założony poziom.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. no tak (autor: MateushGurdi | data: 27/01/12 | godz.: 17:35)
  "dyski sa drogie przez powodz" dogadali sie producenci i tyle, a nie ze fabryki zniszczone

 2. dokładnie... (autor: Elektron | data: 27/01/12 | godz.: 19:31)
  zamiast produkować jak opętani lepiej sprzedać 2x mniej za tyle samo albo i więcej. Prosta kalkulacja. Czyli o tanich dyskach możemy w 2012 już zapomnieć.

 3. Cytat z newsa... (autor: Majster | data: 27/01/12 | godz.: 20:40)
  "Jeszcze lepiej ma być we właśnie trwającym kwartale, w którym firma spodziewa się wzrostu swoich przychodów do rekordowego poziomu od 4,2 do 4,5 mld USD..."

  Brawo, pazerność u Seagate widoczna jest gołym okiem. U WD pewnie ta sama sytuacja... przy tak wysokich cenach ciekawe kto im będzie kupował ich nowe produkty ? Jeszcze po obciętej gwarancji ? Ciekawe ile to potrwa ? Aaa, już wiem... kokurencja nie śpi, czyli konkurencja w postaci szybszych dysków SSD. Z takimi cenami to klient kupi np. 500 GB i nadal będzie korzystał z "dziada" 7200 obrotów. Najgorzej z 5400 obr. - najbardziej fatalna i wolna szmira, jaką wymyślono w ostatnich latach.

  Talerze ? Ile jeszcze można ? Mam nadzieję, że i Seagate i WD zmiękną i sobie odpuszczą taką pazerność. Bo prawda jest taka, że gdy ktoś spróbuje SSD, to potem ciężko wykonać "come back" do HDD.


  Seagate i WD lepiej niech przemyślą swoje zapędy, bo inaczej tak ogłoszą kapitulacje, jak np. kasety magnetofonowe oraz VHS.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.