Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 23 maja 2002 
    

Szeregowy, wyżej ten joypad!


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:02
(2)
Od sierpnia amerykańska armia podczas rekrutacji będzie używać... gier wideo. Pakiet "America's Army" będzie także dołączany do amerykańskich magazynów o grach oraz udostępniany bezpłatnie w Internecie. Na "America's Army" składają się dwa tytuły. Pierwszy z nich to "Soldiers" - połączenie gry strategicznej i role-playing. Gracz rozpoczyna zabawę jako młody rekrut i prowadzi swoją postać przez kolejne szczeble wojskowej kariery. Druga gra to "Operations" - strzelanina FPP z opcją gry zespołowej. Pozwala na wcielenie się w żołnierza formacji Rangers, który bierze udział w serii misji treningowych, by później przystąpić do wykonywania prawdziwych zadań bojowych. "Operations" wykorzystuje engine gry "Unreal" (kosztuje 500 tys. USD), wojskowi zapewniają jednak o pełnej autentyczności umieszczonego w grze uzbrojenia. Jeszcze bardziej nieprawdopodobnie brzmi informacja, że amerykańska armia będzie utrzymywać 140 serwerów, na których będzie można bezpłatnie grać zespołowo.

"America's Army" ma przełamywać stereotypy i dostarczać młodym ludziom informacji o wojsku. Zamiarem twórców było podobno ukazanie - w możliwie najwierniejszy sposób - życia w wojsku, które nie polega przecież tylko na bieganiu i strzelaniu. Wydaje się także, że stworzenie bezpłatnych gier to wspaniały pomysł reklamowy - skuteczny sposób na pobudzenie patriotyzmu u graczy. Gry powstały w szkole marynarki wojennej w Monterey (Kalifornia) - w większości pracowali przy nich oficerowie przygotowujący doktoraty. Być może z podobnego pomysłu powinno skorzystać Wojsko Polskie - wszak fanów gier w naszym kraju nie brakuje.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. taaa (autor: Meteor | data: 23/05/02 | godz.: 22:08)
    pamietacie taki kiczowaty film z Robinem Williamsem o zabawkach ? Zly charakter chcial stworzyc zabawki dla dzieci, ktore byyby jednoczesnie urzadzeniami sterujacymi czolgi, samoloty itd..

    The future is now ladies and gentelman...


  2. cenzura (autor: szeregowy-brak rejestracji | data: 28/05/02 | godz.: 22:54)
    fajnie że usuwacie komentarze

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.