Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 30 stycznia 2012 
    

Obsługa Kinect zintegrowana w Windows 8, laptopy z wbudowanymi sensorami


Autor: Zbyszek | źródło: TechSpot | 18:56
Być może już wkrótce (w tym roku) oprócz standardowej kamerki internetowej nad matrycą naszego notebooka będziemy mogli zobaczyć dodatkowo inne soczewki optyczne. Według najświeższych informacji Microsoft zamierza zintegrować obsługę kontrolerów Kinect w systemie Windows 8. Firma prowadzi także negocjacje z producentami notebooków, którzy mieliby zaoferować urządzenia z wbudowanymi sensorami ruchu. Podobno wprowadzeniem takich notebooków na rynek jest zainteresowana m.in. firma ASUS, która według nieoficjalnych informacji dysponuje także pierwszymi prototypami urządzeń.

Informacje mogą rzucić nieco światła na funkcjonalność interfejsu Metro - który jak wiemy oprócz klasycznych metod (klawiatura/mysz) jest przystosowany głownie do obsługi za pomocą ekranów dotykowych, a nie wykluczone, że poruszać kafelkami będziemy mogli również za pomocą gestów wykonywanych przed ekranem monitora. Informacje są o tyle ciekawe, że Kinect 2 który pojawi się z następną generacją konsoli Xbox ma odczytywać ruchy ust i dzięki temu rozpoznawać proste słowa wymawiane przez użytkownika.

Tymczasem już za dwa dni do oficjalnej sprzedaży trafi Kinect w formie jakiej znamy, jednak w specjalnej wersji przystosowanej dla komputerów PC.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.