Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 24 maja 2002 
    

Xbox złamany


Autor: DYD | źródło: 4D | 13:53
Od 27 maja w Internecie będzie można składać zamówienia na chip Enigmah-x, umożliwiający uruchamianie na konsoli Xbox pirackich kopii programów. Układ reklamowany jest hasłem "Ponieważ życie i tak jest wystarczająco drogie". Pozwala na odczyt programów zapisanych na wszystkich typach nośników - CD-R, CD-RW, DVD-R i DVD-RW. Podobno pozwala także na uczestnictwo w rozgrywkach sieciowych bez ryzyka namierzenia przez operatora. Układ obsługuje wszystkie wersje Xboxa (USA/Japonia/Europa), pozwala też na odtwarzanie filmów DVD pochodzących z dowolnego regionu. Producent zachwala prostotę montażu chipa i jego niezawodność. Cena detaliczna Enigmah-x wynosi 65 USD, oczywiście przy zamówieniach hurtowych maleje - przy zakupie 100 sztuk do 35 USD, a przy 5000 szt. - do 20 USD).

Choć "spiracenie" na pewno przysporzy Xboxowi popularności, Microsoft nie ma się z czego cieszyć - wszak koszt produkcji konsoli jest znacznie wyższy, niż jej cena, a firma zarabia na oprogramowaniu. I choć producent Enigmah-x utrzymuje, że układ nie narusza w żaden sposób praw autorskich Microsoftu, to należy się spodziewać, że wkrótce podjęte zostaną kroki prawne, mające na celu zablokowanie sprzedaży. Będzie to jednak o tyle trudne, że układ - podobnie jak większość rozwiązań tego typu - jest produkowany w Chinach, gdzie prawami autorskimi nikt się nie przejmuje. Za ironię losu można więc uznać fakt, że firma Flextronics - składająca Xboxy dla Microsoftu - niedawno postanowiła przenieść produkcję konsoli właśnie do Chin...

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.