Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 13 lutego 2012 
    

Samsung zbyt szybko pokazał swojego laptopa z Ivy Bridge


Autor: Wedelek | 07:19
(1)
Do premiery procesorów Intel Ivy Bridge wciąż pozostało jeszcze trochę czasu, ale Samsung najwidoczniej nie mógł się doczekać uruchomienia sprzedaży i przedwcześnie umieścił na swojej stronie internetowej specyfikację techniczną jednego ze swoich laptopów wyposażonych w kolejną generację układów Intela. Oczywiście pomyłka została szybko wykryta, ale chwila nieuwagi wystarczyła, by świat obiegła informacja o tym co znajdziemy w modelu NP700G7C, przynależnym do serii 7 Samsunga.

Wspomniany model będzie wyposażony w czterordzeniowy procesor Core i7-3610QM, taktowany zegarem 2.3GHz, z 6MB pamięci podręcznej poziomu trzeciego, któremu towarzyszy w sumie 16GB pamięci RAM typu DDR3 (cztery moduły po 4GB) oraz karta graficzna GeForce GTX 675M z 2GB pamięci RAM typu GDDR5. W tym miejscu należy przypomnieć, że w chwili obecnej wszelkie informacje jakie mamy o przyszłych akceleratorach Nvidii wciąż noszą status nieoficjalnych. Dotyczy to również nazewnictwa.

Obraz z GPU wyświetlany będzie na sporym, 17.3 calowym ekranie LCD o rozdzielczości natywnej 1920x1080 pikseli, a dane zapisywane będą na dwóch spiętych w macierz RAID dyskach HDD o pojemności 1TB, których parametry poprawi dodatkowe 8GB pamięci Flash, wykorzystywanej jako bufor dzięki technologii Samsung ExpressCache.

Pozostałe elementy specyfikacji technicznej to napęd Blu-ray, moduł WiFi 802.11a/b/g/n z obsługą WiDi, Bluetooth 4.0, Gigabit Ethernet, HDMI dwa porty USB 3.0, jeden USB 2.0, złącza audio, 2MP kamerka internetowa, czytnik kart pamięci oraz podświetlana klawiatura.

Ciężar tego kolosa do 3.8 kg zwiększa dodatkowo pojemna, 8-komorowa bateria, która z założenia ma czynić laptop bardziej przenośnym. Jeśli chodzi o cenę to ta powinna wynosić 1699,99 dolarów. Na koniec jestem zmuszony zepsuć nieco humor wzrokowcom, bo widoczne poniżej zdjęcia prawdopodobnie należą do innego modelu, a Samsung popełnił w tym momencie kolejną pomyłkę. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Kolos, to za mało powiedziane... (autor: Star-Ga-Te | data: 14/02/12 | godz.: 20:29)
    ...brakuje tylko wózka widłowego... dla akumulatorów.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.