Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 14 lutego 2012 
    

46-calowy panel LCD NEC MultiSync X463UN do ścian wideo


Autor: Zbyszek | źródło: NEC | 12:26
(1)
NEC zapowiedział wprowadzenie na rynek nowego 46-calowego monitora wielkoformatowego MultiSync X463UN z ramką wokół ekranu o szerokości zaledwie 2,95mm, która w ścianie wideo złożonej z wielu takich wyświetlaczy daje zaledwie 5,9 mm odstępu obraz do obrazu. Dzięki temu nowy model idealnie nadaje się do tworzenia ścian wideo. Panel jest wyposażony w matrycę o rozdzielczości 1920x1080 pikseli podświetlaną diodami LED. Zdaniem producenta X463UN jest idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń kontrolnych, instalacji w portach lotniczych, dworcach kolejowych i na rynku rentalowym.

Nie ma oczywiście żadnych przeszkód w tym, aby panel zawiesić na ścianie we własnym domu. Urządzenie jest jednak wyposażone w szereg rozwiązań dedykowanych specjalnie z myślą o tworzeniu wieloformatowych ścian wideo, w tym system zarządzania temperaturą, który umożliwia użytkownikowi monitorowanie i sterowanie temperaturą monitora za pomocą wentylatorów. Jest to kluczowe w przypadku większych ścian wideo oraz ważnych instalacji dla zapewnienia niezawodności i żywotności systemu.

Monitor dysponuje także technologią NEC dual slot, która umożliwia zamontowanie komputera SBC oraz innych opcjonalnych urządzeń kompatybilnych z gniazdem opcji bez konieczności stosowania akcesoriów zewnętrznych. Kolejnym z systemów jest programowalny czujnik natężenia oświetlenia w otoczeniu, sterujący całą ścianą wideo, automatycznie dostosowuje jasność ekranu do zmieniających się warunków oświetleniowych, zmniejszając w ten sposób zużycie energii.

Oprócz tego panel ma także sprzętową kalibracją kolorów, obracane menu OSD, pełny wachlarz złączy, w tym DisplayPort i pętlę DVI, połączenie sieciowe z automatycznymi powiadomieniami e-mail oraz technologię TileMatrix umożliwiającą tworzenie ścian wideo składających się nawet ze 100 monitorów.

Dostępność i gwarancja

NEC MultiSync X463UN będzie dostępny na rynku od połowy kwietnia br. W zestawie z monitorem znajduje się przewód zasilający, kabel sygnałowy DVI-D, instrukcja obsługi na płycie CD osłona złączy oraz oprogramowanie do kontroli monitora poprzez sieć LAN. Panel będzie objęty trzyletnią gwarancją (obejmującą również mechanizm podświetlenia matrycy) realizowaną w wygodnym dla użytkownika systemie door-to-door. Cena nie została jeszcze podana. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. I jizzed in my pants (autor: RusH | data: 14/02/12 | godz.: 20:15)
    do tego animowany van gogh i jestesmy w domu
    http://www.youtube.com/watch?v=pCHFAsXYHGA


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.