Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 14 lutego 2012 
    

Google finalizuje zakup działu mobilnego Motoroli, zgoda regulatorów rynku


Autor: Zbyszek | źródło: Fox Business | 13:14
(2)
Jak informuje Fox Business firma Google otrzymała zgodę regulatorów rynku, w tym Komisji Europejskiej i Amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Handlu i przystępuje do finalizacji transakcji przejęcia części działu „Mobility” firmy Motorola, zajmującego się między innymi projektowaniem, produkcją i sprzedażą m.in telefonów komórkowych oraz tabletów. Za swój nowy nabytek gigant z Mountain View zapłaci w sumie 12,5 miliarda dolarów. Wraz z działem mobilnym Motorili Google przejmie również należące do niego centra badawczo-rozwojowe i około 17 000 patentów.

Jaki będzie efekt wchłonięcia przez internetowego giganta działy mobilnego Motoroli tego jeszcze oficjalnie nie wiadomo. W praktyce może to oznaczać wejście przez Google na rynek hardware. Google to właściciel wyszukiwarki internetowej o tej samej nazwie i jednocześnie firma zajmująca się dostarczaniem usług internetowych takich jak m.in. Gmail czy YouTube oraz produkcją oprogramowania m.in. przeglądarki Chrome i systemu Android OS.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Następny krok do upodobnienia Androida do iOS (autor: TheW@rrior | data: 14/02/12 | godz.: 14:57)
    Już są plany nad tym by następne wersje Andka po 4.0 zawierały ujednolicony GUI by nie było problemu z aplikacjami nie działającymi na konkretnych urządzeniach. Plusem tego będzie to że aktualizacje systemu będą dostępne dla wszystkich a soft będzie pisał Google bez potrzeby "portowania" go przez producentów telefonów. Minusem może być mniejsza otwartość samego rozwiązania i pewnie zamknięcie marketu dla wszystkiego co nie będzie certyfikowane przez Googla.

  2. Google zapodało chyba najambitniejszą z możliwych opcję (autor: Qjanusz | data: 14/02/12 | godz.: 16:48)
    postanowili zakupić i zrobić porządek z największego bałagana na rynku. Zero drogi na skróty. Jeżeli zakupiliby cokolwiek innego, mieliby lżej.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.