Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 11 kwietnia 2001 
    

Windows XP a USB 2.0


Autor: Marecek | 09:45
Microsoft oficjalnie oświadczył, że nie zamierza wspierać najnowszej wersji standardu Universal Serial Bus w nadchodzącej edycji systemu operacyjnego Windows XP. Jako uzasadnienie decyzji podano fakt, że rozwijająca się technologia nie oferuje jeszcze praktycznie żadnych produktów wykorzystujących jej zalety. Oznacza to brak wsparcia dla producentów sprzętu USB 2.0 ze strony producenta systemu operacyjnego (czytaj: mogą pojawić się trudności ze zmuszeniem WinXP do współpracy z nowymi urządzeniami USB 2.0). Ogłoszono też, że wobec braku obsługi tego standardu, Windows XP w pełni wspierać będzie konkurencyjne w stosunku do USB rozwiązanie czyli FireWire, znane również pod nazwą IEEE 1394.

Tym samym Microsoft opowiedział się w końcu w trwającej od dłuższego czasu debacie pomiędzy zwolennikami Firewire a USB 2.0. Obydwa standardy oferują bardzo przyzwoite parametry transferu, wynoszące odpowiednio 400 i 480Mbps (Firewire / USB 2.0), jednak USB 2.0 ma za sobą ogromne poparcie producentów sprzętu komputerowego w postaci firm Compaq Computer, Hewlett-Packard, Intel czy Lucent Technologies. Nie wydaje się Wam dziwne, że Gigant z Redmond zaczyna nagle wspierać rozwiązanie technologiczne obmyślane i wspierane głównie przez Apple?

Skoro już jesteśmy w temacie, Adaptec wypuścił na rynek kontroler USB 2.0 w postaci karty USB2connect (PCI). Urządzenie jest w pełni zgodne ze standardem 1.1 i oferuje pełną kompatybilność z założeniami USB 2.0 (okrągłe 480Mbps przepustowości). Pozostaje więc jedynie czekać na pojawienie się seryjnych modeli zewnętrznych urządzeń wykorzystujących możliwości USB 2.0...

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.