Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 3 czerwca 2002 
    

IBM zbuduje superkomputer


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:02
(2)
Firma IBM zbuduje komputer dla amerykańskiego instytutu meteorologii. Wartość kontraktu może wynieść nawet 224 mln USD. Superkomputer będzie oparty na serwerach p690 "Regatta". W pierwszej fazie w jego skład wejdzie 50 serwerów wyposażonych w procesory Power4 1,3GHz, a w roku 2004 może zostać dołączonych dodatkowych 36 serwerów z procesorami 1,6GHz. Do czerwca 2003 system przejmie wszystkie zadania związane z przygotowywaniem prognoz pogody w USA. Dzięki możliwości przeliczenia zwiększonej ilości danych i obsłudze udoskonalonych modeli fizycznych, prognozy nie będą przygotowywane jak dotychczas z tygodniowym, ale z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wdrożenie nowego systemu ma także pozytywnie odbić się na trafności prognoz. Superkomputer będzie w stanie obsłużyć 700 mld operacji na sekundę - oznacza to, że może być nawet 48-krotnie szybszy od funkcjonującego obecnie. Nowy komputer ma szanse trafić na listę najszybszych komputerów świata, choć ścisła czołówka jest poza jego zasięgiem - lider klasyfikacji, komputer NEC Earth Simulator, jest od niego przeszło 50 razy szybszy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Szybsze... (autor: smutny-brak rejestracji | data: 3/06/02 | godz.: 18:45)
  Poda mi ktos jakies storny gdzie moge sobie poczytac cos o tych szybszych kompach?? bo jak na razie to tylko takie male informacje jak tu slyszalem.... Dali by mi 1 takiego Pc-ta:) wcale bym sie nie obrazil.... Ale tak powarznie.. niby swiat biedny a na takie cos ich staC? poco to komu?? i tak matka ziemia nie jest przewidywalna:))

 2. supercomputers (autor: wojtek-brak rejestracji | data: 4/06/02 | godz.: 16:44)
  http://www.supercomp.de http://www.top500.org/
  http//www.cray.com
  http://www.es.jamstec.go.jp/esc/eng/
  zobacz jeszcze na strony HP,IBM
  oni też produkują superkomputery
  obecnie najszybszym sprzętem jest Earth Simulator


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.