Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 3 czerwca 2002 
    

Dwa nowe modele drukarek HP


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:01
Warszawa, 3 czerwca 2002 r. - Firma Hewlett-Packard zaprezentowała dwa nowe modele drukarek atramentowych. Drukarka HP Deskjet 5550 jest urządzeniem zapewniającym optymalizację rozdzielczości do 4800 dpi na papierze fotograficznym, przy rozdzielczości wejściowej 1200 x 1200 dpi w druku kolorowym. Opcjonalnie oferowana jest technologia precyzyjnego druku photoret IV. Umożliwia ona drukowanie w sześciu kolorach, dzięki czemu otrzymywane wydruki zdjęć wyróżniają się jakością. Umożliwia ona również drukowanie zdjęć 10 x 15 cm bez marginesów. Model HP Deskjet 5550 wyposażono w wiele nowatorskich, prostych w obsłudze funkcji. Należą do nich funkcja drukowania zrzutów ekranu, funkcja oszczędzania energii oraz czujnik rodzaju papieru.

Funkcja drukowania zrzutów ekranu ułatwia wydruk stron internetowych, wyników gier komputerowych i danych dotyczących transakcji finansowych. Można nawet drukować zawartość ekranów aplikacji, które nie udostępniają takiej funkcji, używając po prostu klawisza Print Screen z klawiatury komputera. Czujnik rodzaju papieru automatycznie wykrywa rodzaj papieru w podajniku. Czujnik ten sam dobiera tryb drukowania dostosowany do papieru lub do folii, co pomaga uzyskać najlepszą jakość druku.

Drukarka współpracuje z opcjonalnymi urządzeniami umożliwiającymi druk bezprzewodowy, dzięki czemu użytkownik może przekazywać drukarce zadania drukowania z dowolnego miejsca w domu, bez konieczności połączenia z nią za pomocą kabla. Drukarka umożliwia również dokończenie drukowania nawet w przypadku wyczerpania się atramentu, a wskaźnik poziomu atramentu pozwala ograniczyć straty i błędy w druku, ponieważ użytkownik może na czas zaopatrzyć się w niezbędny zapas wkładów atramentowych.

Automatyczne wyrównywanie głowicy drukującej zapewnia optymalną jakość wydruków na wszystkich rodzajach nośników. Zastosowanie opcjonalnego modułu druku dwustronnego pozwala zmniejszyć koszty papieru. Drukarkę wyposażono również w przycisk anulowania drukowania, który natychmiast wstrzymuje aktualnie wykonywane zadanie.

Model ten będzie dostępny w cenie ok. 699 zł brutto.

Firma Hewlett-Packard zaprezentowała także nową, niedrogą drukarkę atramentową HP Deskjet 3820. Urządzenie to pozwala uzyskać wydruki o fotograficznej jakości w rozdzielczości zoptymalizowanej do 4800 dpi na papierze fotograficznym, przy rozdzielczości wejściowej 1200 x 1200 dpi w druku kolorowym. Dzięki niewielkim rozmiarom modelu HP Deskjet 3820 i składanej tacy na papier można wygospodarować więcej miejsca na biurku. Ta łatwa w obsłudze drukarka jest wyposażono w przycisk anulowania drukowania oraz wskaźnik ostrzegający użytkownika o wyczerpywaniu się atramentu. Dzięki temu eksploatacja drukarki staje się bardziej ekonomiczna.

HP Deskjet 3820 umożliwia uzyskanie ostrego wydruku czarnego tekstu z szybkością do 12 stron na minutę oraz kolorowego wydruku fotograficznej jakości z szybkością do 10 stron na minutę. Wszystkie te funkcje pozwalają na drukowanie materiałów o lepszej jakości i w krótszym czasie, jak również sprawiają, że nowa drukarka jest bardziej funkcjonalna. Drukarka HP Deskjet 3820 będzie dostępna w cenie ok. 499 zł brutto.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.