Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 3 czerwca 2002 
    

Streamer pod USB OnStream


Autor: DYD | źródło: Alstor | 17:09
Firma OnStream poinformowała, iż wprowadza na rynek pierwszy model napędów taśmowych z interfejsem USB 2.0 o symbolu ADR2.60usb. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest szybkie podłączenie urządzenia do komputera, bez potrzeby jego restartowania, dzięki czemu proces backupu jest łatwiejszy i możliwy do wykonania praktycznie w dowolnej chwili. Napędy ADR2.60usb zapisują do 60 GB skompresowanych danych na jednej taśmie, z prędkością sięgającą 5 MB/s. Oferowane są w wersji box, zawierającej m.in. taśmę oraz oprogramowanie do backupu i odzyskiwania danych firmy Yosemite - TapeWare XE, na którego zakup należałoby w innym przypadku przeznaczyć około 700 USD.

Urządzenia wykorzystują opatentowaną przez OnStream technologię ADR drugiej generacji, umożliwiającą równoczesne odczytywanie i zapisywanie ośmiu ścieżek danych. Inne ich zalety to wbudowany servo system, przestrzennie rozproszony kod korekcji błędów (ECC), niski współczynnik błędów (1 do 1019) i niezawodność określana na poziomie 400.000 godzin bezawaryjnej pracy (MTBF). Możliwa jest praca z napędem ADR2.60usb na różnych platformach systemowych, poczynając od Microsoft Windows 95, 95, ME, NT, 2000 a kończąc na Linux'ie. Urządzenia dostępne będą w ALSTOR od czerwca. Zaletą produktu będzie również atrakcyjna cena, która wyniesie ok. 1160 EUR (dla odbiorcy końcowego z VATem).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.