Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 26 marca 2012 
    

Masa szczegółów dotyczących GTA 5


Autor: Wedelek | 14:02
(10)
Mówi się że najbardziej niebezpieczna jest zdradzona i porzucona kobieta, a tymczasem okazuje się że wyrzucony z firmy pracownik również może okazać się problematyczny. Zwłaszcza jeśli poda do publicznej wiadomości kilka chronionych przez firmę informacji, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. A tak właśnie było z dotychczasowym pracownikiem studia Rockstar, który w odwecie na swoim byłym pracodawcy postanowił zdradzić nam kilka ciekawych szczegółów dotyczących GTA 5. Oczywiście nie ma najmniejszej możliwości by potwierdzić bądź zdementować te rewelacje i pozostaje mu uwierzyć na słowo... lub nie.

W grze będziemy sterować poczynaniami Albert De Silva, w którego żyłach płynie domieszka gorącej, hiszpańskiej krwi, a który to jegomość należał do jednej z mafijnych rodzin rządzących półświatkiem przestępczym w Vice City. Nasz protagonista ma jedynego syna - Kevina, który jednak woli całymi dniami grać z kumplami w gry niż pomóc ojcu w rozwoju "kariery" w mieście Los Santos, do którego przybyli.

W trailerze GTA 5 poznajemy naszego bohatera jako bogatego jegomościa prowadzącego Audi R8, który zarabia w sposób niezgodny z obowiązującym prawem, czyli po prostu jest gangsterem.Samo miasto ma zajmować połowę całej mapy, której rozmiar ma być pięć razy większej niż tej w GTA IV. W grze będzie występować masa nowych pojazdów i uzbrojenia, które będziemy mogli modyfikować, np. umieszczając w samochodzie nitro, a korzystając z różnego rodzaju statków powietrznych, jak prywatny odrzutowiec będziemy mogli zwiedzić całą mapę. Co ciekawe w różnego rodzaju stacjach radiowych usłyszymy raporty dotyczące zakorkowanych ulic, które będziemy musieli na tej podstawie omijać, obierając inną drogę. Spikerzy w radio poinformują również lokalną społeczność o poczynaniach naszej skromnej osoby, gdy tylko zdobędziemy dostatecznie wysoki poziom w policyjnych statystykach. W zależności od szybkości z jaką będziemy się poruszać w trakcie strzelanin kamera będzie się trząść, a obraz zacznie się zamazywać, co utrudni celowanie.

W grze będziemy mogli kupować nowe posiadłości oraz przybytki, które regularnie będą dostarczać nam zastrzyk niezbędnej gotówki, a tę będziemy mogli wydawać również na używki. Chodzi głównie o narkotyki, po których spożyciu pojawią się dodatkowe efekty, oraz zapewne po jakimś czasie uzależnienie.

Licznym zmianom ulegnie również tryb multiplayer, w którym gracze w liczbie maksymalnie 32 dla konsoli Xbox 360 i Play Station 3 będą mogli tworzyć wspólnie gang i zbierać punkty doświadczenia wyrażane w formie respektu. Zabawa będzie polegać na typowej gangsterce i powiązanych z tym misjach, a jeden z graczy zostanie przywódcą i będzie mógł nadawać rangi członkom, oraz zlecać konkretne misje. Na razie nie ma słowa o tym trybie dla komputerów PC.
Bardziej zaciekła będzie również policja, której postępowanie będzie uzależnione od ilości przypisanych nam gwiazdek:

1. - piesze patrole będą próbowały nas gonić i zaaresztować. Brak syren i efektownych pościgów samochodowych
2. - Walka będzie bardziej zaciekła, policja użyje broni palnej, przy czym jeśli będziemy do nich strzelać, to użyją broni z ostrą amunicją, a jeśli będziemy tylko uciekać, to zastosują przeciwko nam broń ogłuszającą
3. -Zaczyna się obława, a stróże prawa nie przebierają w środkach by nas zatrzymać
4. - Pojawiają się policyjne barykady, informacje w radio oraz więcej policji. Nawet po udanej ucieczce będą nas szukać jeszcze przez 24 godziny.
5. - Zaczyna się ostra zabawa, a Policja dochodzi do wniosku, że najlepszym sposobem na zatrzymanie naszej skromnej osoby jest ukatrupienie nas. Aresztowanie "żywcem" schodzi na dalszy plan, a po ucieczce władze szukają nas przez 48 godzin. Wykonanie niektórych misji staje się niemożliwe.
6. - Tu już nie ma przelewek, a na ulice wyjeżdża ciężki sprzęt. Poszukiwania trwają 72 godziny.

No i na koniec data premiery, która odbędzie się w Maju 2013 roku, a na E3 zobaczymy demo tej gry.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Zapowiada się ciekawie :) (autor: Smołek | data: 26/03/12 | godz.: 15:14)
  ...

 2. 5x większe? (autor: hideox | data: 26/03/12 | godz.: 17:13)
  ciekawe jak to zmieszczą na DVD haha jedynie ps3 z BD i dystrybucja cyfrowa da radę przy takiej wielkości

 3. @up (autor: Plackator | data: 26/03/12 | godz.: 17:42)
  PS3 ma BD, bo gdzie by zmieścili te wszystkie prerenderowane sceny? chyba że rozdzielczość zmniejszą, ale już tanie smartphony mają większą :E

 4. 2013 ? ocb szkoda że nie w 2015 (autor: watsup | data: 26/03/12 | godz.: 18:08)
  Jeśli mają zamiar to robić tyle czasu to ja oczekuję naprawdę super dopracowanej gry z extra płynna grafiką

 5. Zmieszczą (autor: Piter | data: 26/03/12 | godz.: 19:20)
  tekstury low res i tyle :)

 6. @up (autor: popierdulka1234 | data: 26/03/12 | godz.: 19:24)
  reszte zaciągniesz "paczem" :)

 7. hideox (autor: Mario2k | data: 26/03/12 | godz.: 19:53)
  Grafika vectorowa z ktorej zbudowane sa wszystkie obiekty i modele poddaje sie bardzo mocnej kompresji , plik niespakowany 50MB ( model samochodu w duza iloscia detali ) po spakowaniu winrarem zxajmuje okolo 11 MB ,troche trudniej z texturami tu trzeba zaciagnac do pracy nowe algorytmy kompresji mocniejsze od starego poczciwego *.jpg mysle ze i tak mimo w/w kompresji gra bedzie zajmowala na HD minimum 30 GB :/

 8. A ja mam nadzieje ze gra bedzie juz na nextgena (autor: Obidion | data: 26/03/12 | godz.: 21:27)
  I bedzie dolaczana do nowego xboxa. Wtedy nie trzeba sie bedzie martwic okrojeniem grafiki... Rockstar w koncu - po raz pierwszy od lat- bedzie mogl isc na calosc z grafika jesli chodzi o konsole

 9. Łe łe (autor: Krotock | data: 26/03/12 | godz.: 23:23)
  Ludzie już od dawna powstają gry na 2 czy nawet 3 DVD na XBOX-a, więc to nie problem, a przy najmniej dla mnie, bo i tak większość gier instaluje na dysk by szybciej się uruchamiały. A co do daty premiery to cholerka spodziewałem się wcześniej, no ale lepiej później, skoro dzięki temu będzie lepeij :)

 10. .... (autor: coolart | data: 8/04/12 | godz.: 01:09)
  wy tu o zajetosci miejsca a mnie interesuja wymagania bo na pewno na dzien dzisiejszy to to ruszy ale na low details

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.