Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 26 marca 2012 
    

Procesory Intel Atom 22nm Valley View z grafiką Ivy Bridge


Autor: Zbyszek | źródło: TechSpot | 16:02
(4)
Pod koniec tego lub na początku przyszłego roku Intel wprowadzi na rynek zupełnie nową generację swoich energooszczędnych i tanich procesorów z serii Atom, dedykowanych do stosowania w netbookach, nettopach i tanich komputerach All-in-One PC. Będą do układy o nazwie kodowej Valley View, wchodzące w skład platformy Balboa Pier. Procesory będą produkowane w 22-nanometrowej technologii i mają zawierać od 1 do 4 rdzeni x86 z nową ulepszoną architekturą, oraz układ graficzny z obsługą bibliotek DirectX 11 zaczerpnięty z procesorów Ivy Bridge, o wydajności czterokrotnie wyższej od oferowanej przez IGP obecnych 32nm Atomów Cedar View.

Nowy IGP zaoferuje wszystkie możliwości układu graficznego procesorów Ivy Bridge, takie jak m.in. funkcję QuickSync i obsługę trzech wyjść obrazu - dwóch DisplayPort oraz jednego HDMI, i będzie się różnił od niego jedynie niższą wydajnością ze względu na mniejszą. liczbę jednostek wykonawczych i niższe taktowanie.

Tym samym seria Atom wreszcie doczeka się większych zmian - warto dodać, że do tej pory wydajność układów nie zmieniła się zasadniczo od momentu ich wprowadzenia na rynek w 2008 roku. Obecnie oferowane 32nm Atomy z serii Cedar View korzystają z rdzeni o identycznej architekturze i wydajności jak rdzenie pierwszych 45nm Atomów sprzed ponad 4 lat. W tym okresie tylko nieznacznie wzrosło ich taktowanie, spadło zużycie energii ze względu na przeniesienie do 32nm procesu technologicznego, a przestarzały układ graficzny GMA 950 z obsługą bibliotek DirectX 9 i bez wspomagania dla odtwarzania materiałów wideo wysokiej rozdzielczości zastąpiono nieznacznie nowocześniejszym układem graficznym PowerVR, z obsługą bibliotek DirectX 10 i sprzętową akceleracją odtwarzania multimediów.


Zobacz również

25.01.2012 | 08.29 | Sprzedaż procesorów Intel Atom spada na łeb na szyję

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. taaak! (autor: Krax | data: 26/03/12 | godz.: 19:12)
  nareszcie cos sie ruszy...dotej pory kazdy procek amd w tym segmencie doslownie niszczyl konkurencje...i wszystko z winny intela(a moze to intel wspomagal amd zeby nie placic kar)

 2. ... (autor: pawel.xxx | data: 27/03/12 | godz.: 10:25)
  Dawniej był north-bridge, soutchbridge i cpu, potem upowszechniły się konfiguracje z jednochipowym chipsetem, a teraz dla segmentu entry będzie wsystko w jednych chipie.
  @up
  Tych procków amd jest raptem dwa c-50 i c-60 i rzeczywiście były one zdecydowanie lepszą propozycją od 45nm atomów. 32nm atomy to jdnak nowa jakość i czy proce amd sprostają tej konkurencji rynek zweryfikuje.


 3. I znow sie AMD . z portkami na kolanach znajdzie (autor: josefek | data: 27/03/12 | godz.: 10:56)
  Kto spi i marzy daleko nie zajdzie, a co do C50 i C60 to byly to odpady produkcyjne przy produkcji E-350 ( E.450), albo tez mozna pomyslec odwrotnie...

 4. @up (autor: popierdulka1234 | data: 27/03/12 | godz.: 13:04)
  odpad produkcyjny amd i tak jest przyjemniejszy w pracy niż dswurdzeniowy atom z ht

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.