Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 27 marca 2012 
    

Micron kupi bankrutującą Elpidę?


Autor: Zbyszek | źródło: EE Times | 11:54
(1)
Elpida - jeden z największych producentów pamięci DRAM na rynku, może zostać kupiona przez innego producenta z branży - firmę Micron Technology. Transakcja miałaby opiewać na sumę od 1,3 do 1,5 miliarda dolarów, co podobno nie stanowi dla amerykańskiego producenta większego problemu, ponieważ ten posiada wolne środki finansowe w kwocie około 2,1 miliarda dolarów. Według analityków transakcja jest tym bardziej prawdopodobna, że przejęcie Elpidy umożliwiłoby Micronowi uniknięcie potrzeby budowania nowej fabryki dla pamięci DRAM. Przeszkodą może być jednak zadłużenie japońskiego producenta, który niedawno ogłosił niewypłacalność.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Elpida ogłosiła bankructwo i jednocześnie zgłosiła wniosek o ochronę majątku przed wierzycielami. Nie wiadomo co miałoby stać się z długami firmy opiewającymi na kwotę około 5,5 miliarda dolarów. Według analityków Micron raczej nie będzie zainteresowany, aby przejąć zobowiązania Elpidy. Z tego powodu możliwy jest scenariusz zakupu samej fabryki należącej do Elpidy, a nie całej firmy. W gronie zainteresowanych przejęciem Elpidy lub jej części wymienia się także Toshibę oraz Globalfoundries. Nie jest także przypadkiem, że powyższe informacje pojawiają się w przeddzień wycofania się Elpody z japońskiej giełdy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Grubo (autor: RoXall | data: 27/03/12 | godz.: 15:21)
    -1 firma na rynku. Nie wróży to dobrze. Szkoda mi Elpidy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.