Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 28 marca 2012 
    

Nowe informacje o Assasin's Creed 3


Autor: Wedelek | 13:00
(3)
Aktualnie seria Assasin's Creed liczy sobie w sumie cztery pozycje, przy czym każda z nich opisuje dzieje odwiecznej wojny zakonów Templariuszy i tytułowych Zabójców w których się wcielamy za pośrednictwem maszyny do mentalnej podróży w przeszłość, czyli Animusa. Pierwsza część przenosi nas w skórę Altaira, który przemierza miasta 12-wiecznego, bliskiego wschodu, a w trzech pozostałych odwiedzamy 15-wieczne Włochy, Konstantynopol i Masjaf w "skórze" Ezio Auditore da Firenze. Tymczasem studio Ubisoft kończy już prace nad kolejną i zarazem ostatnią częścią Assasin's Creed, która trafi na sklepowe półki 30 października.

Ponieważ do premiery Assassin’s Creed III zostało jeszcze całkiem sporo czasu, więc twórcy gry w przeprowadzonym z nimi wywiadzie postanowili podgrzać atmosferę wokół tego tytułu. W ten sposób poznaliśmy kilka detali, które będą wyróżniać nową grę na tle poprzedników.

Po pierwsze dostaniemy całkiem nowego bohatera, pół Mohawka pół Brytyjczyka o imieniu Connor (w języku plemienia Mohawków jego imię brzmi Ra-doon-ha-gay-doo), który poszukując sprawiedliwości i nowej drogi dla USA wstąpił w szeregi Assasynów. Według twórców postać ta będzie zupełnie inna niż Ezio czy też Altair i będą nią powodować inne, prawdopodobnie szlachetniejsze pobudki.

Zmienni się także system walki a miecz zastąpiony zostanie tomahawkiem i sztyletem. Sama walka będzie również bardziej dynamiczna i urozmaicona możliwością polowania na zwierzynę w okolicznych lasach. W dalszym ciągu głównym sposobem poruszania się po lokacjach będzie wspinanie się i przeskakiwanie po wyżej położonych dachach oraz (tego dotąd nie było) drzewach. Ponieważ zmieni się rejon w którym będziemy działać - okolice Bostonu i Nowego Jorku więc bardzo wysokich budynków będzie mniej niż w poprzednich częściach, nie wspominając już o tym że zmieni się ich architektura. Czeka nas również zmieniający się klimat i pogoda, które dodatkowo urozmaicą rozgrywkę.

Ponieważ tłem historycznym gry będzie walka USA z Wielką Brytanią spotkamy wiele postaci historycznych, w tym Benjamina Franklina, ale główny wątek skupi się na konflikcie z templariuszami, więc w zależności od potrzeb będziemy zmieniać barwy polityczne na takie, które pozwolą nam lepiej wtopić się w tłum. No cóż, niektórzy nazwali by nas zdrajcami, ale cel uświęca środki. Na razie nie wiadomo jak dużą część gry będziemy spędzać poza Animusem w ciele biednego Desmonda Milesa, który zapewne po wydarzeniach z Revelations ma już serdecznie dość przodków i tej maszyny.

Ubisoft milczy również w kwestii ewentualnych dodatków do gry, które jeszcze bardziej przybliżyły by nam dzieje zakonu Asasynów w USA, którzy jak można przypuszczać po zdjęciach z Brotherhood mogli mieć czynny udział w sprawowaniu władzy nad tym krajem.

Assasin's Creed 3 będzie korzystać z ulepszonego silnika Anvil, zwanego Anvil Next, a grę w sposób empiryczny sprawdzimy w sposób empiryczny już 30 października na komputerach PC i konsolach Xbox 360 oraz Play Station 3.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. cutscenki z konsoli (autor: RusH | data: 28/03/12 | godz.: 13:49)
    sa smieszne, wygladaja jak z ps2

  2. i fajnie (autor: Marek1981 | data: 29/03/12 | godz.: 08:12)
    że zmienili otoczenie:)

  3. cutscenki (autor: hasel | data: 29/03/12 | godz.: 12:34)
    Dokładnie, dzisiaj to jest aż zabawne :) a co dopiero za pół roku jak wyjdzie...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.