Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 28 marca 2012 
    

Nowe SDK dla Kinecta i komputerów PC w maju


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 13:25
(1)
W ubiegłym miesiącu Microsoft zaprezentował światu pierwszy pakiet deweloperski dla komputerów PC (SDK) umożliwiający korzystanie z maksymalnie czterech kontrolerów ruchu Kinect podłączonych wprost do komputera osobistego z systemem Windows. Pierwsza wersja, oferowała tzw. "bliski tryb" i pozwalała rozpoznawać ruch nanoszonych na poruszający się obiekt wirtualnych kości z odległości nawet 40cm. Oczywiście jest to bardzo mała odległość, która pozwala wykorzystać Kinect zamiast myszy, ale Microsoft nie ma zamiaru na tym poprzestać i w maju pojawi się kolejna wersja SDK oznaczona numerkiem 1.5.

Nowa paczka deweloperska zostanie wzbogacona między innymi o aplikację Kinect Studio, służącą do nagrywania i odtwarzania filmów nagranych przez Kinecta (oczywiście chodzi o nagrany ruch) i wspierająca proces debugowania. SDK 1.5 najprawdopodobniej wprowadzi również śledzenie "10-joint", dzięki czemu można będzie rozpoznawać ruch głowy, karku i ramion osoby, która właśnie wstaje lub siada na jakimś przedmiocie.

Pojawi się także wsparcie dla rozpoznawania mowy w językach francuskim, hiszpańskim, włoskim, japońskim i angielskim.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. rozpoznawanie mowy (autor: RusH | data: 28/03/12 | godz.: 15:22)
    Dear aunt, let's set so double the killer delete select all

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.