Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 4 czerwca 2002 
    

Yamaha i jej nowy produkt do wypalania


Autor: DYD | źródło: Alstor | 11:21
Yamaha przedstawiła nowy model nagrywarki płyt CD o symbolu CRW-F1. Napęd posiada nagrywa płyty CD-R z prędkością 44x; jako pierwszy na świecie nagrywa płyty CD-RW z prędkością 24x; płyty CD odczytuje z prędkością 48x. Warto dodać, że nagrywanie płyt CD-R odbywa się przy wykorzystaniu metody Full-CAV, co gwarantuje ponadprzeciętną wydajność zapisu i skraca czas nagrania płyty 80 min do 2min 42 sekund. Inną zaletą metody Full-CAV jest znaczna redukcja wibracji mechanizmu - dzięki zmiennemu transferowi danych prędkość obrotowa nośnika jest taka sama od początku do końca procesu zapisu. W modelu CRW-F1 Yamaha zastosowała technologię DiscT@2 umożliwiającą wypalanie za pomocą lasera grafiki i tekstu na niewykorzystanej powierzchni nośnika CD-R. Technologia laserowego nadruku z rozdzielczością 250dpi znacznie rozszerza możliwości nowej nagrywarki: teraz każdy posiadacz CRW-F1 z powodzeniem może umieszczać na płycie CD-R np. logo, zdjęcia czy nawet swój podpis.

Nowa nagrywarka Yamahy oferuje ponadto udoskonaloną wersję technologii Audio Master, pozwalającą na zapis płyt audio z najwyższą jakością. Podczas nagrywania muzyki w trybie Audio-Master, laser nagrywarki wypala na powierzchni płyty rowki i pola nieco wydłużone w stosunku do standardowego zapisu audio. Dzięki takiemu wydłużeniu, wskaźnik jitter, wyrażający poziom niedokładności podczas odczytu, zredukowano o 30%. Oznacza to jeszcze wyraźniejszy i czystszy dźwięk, bezpośrednio porównywalny do tego z płyty tłoczonej. Główną innowacją jest możliwość zapisu w trybie Audio-Master z maksymalną prędkością 8x (dotychczas 4x). Warto dodać, że Audio-Master obsługuje płyty 870min. pozwalając na nagranie maksymalnie 79 minut muzyki.

Oprócz wymienionych powyżej unikalnych funkcji nowa Yamaha oferuje także znaną technologię Safe-Burn, zabezpieczającą przez błędami "buffer underrun" podczas nagrywania oraz wsparcie formatu Mt.Rainier umożliwiającego pracę metodą "przeciągnij i upuść" z płytami CD-RW. Nagrywarka posiada bufor o pojemności 8MB. Dodatkowo CRW-F1 obsługuje tryb edycji ścieżek audio, nagrywanie w trybie DAO-RAW oraz overburning i CD-TEXT.

CRW-F1 pojawi się w polskich sklepach w lipcu br. w czterech odmianach: z interfejsem ATAPI oraz w wersjach zewnętrznych z interfejsem SCSI, USB 2.0 i FireWire. Cena nowego napędy Yamahy nie jest jeszcze znana.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.