Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 4 czerwca 2002 
    

VIA C3 1GHz podczas Computex 2002


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:41
(1)
Taipei, Tajwan, 3 czerwca 2002 - VIA Technologies, Inc. wiodący producent chipsetowych technologii oraz platform PC, w dniu dzisiejszym przedstawił nową serię procesorów VIA C3 1GHz. "Udało nam się wyprodukować procesor przeznaczony dla małych, cichych, 1GHz systemów opartych na standardowych komponentach," powiedział Paul Hsu, specialny asystent prezydenta VIA Technologies, Inc. "Procesor VIA C3 1GHz jest atrakcyjną opcją do upgrade'u komputera opartego na gnieździe Socket 370 lub do zbudowania ergonomicznego systemu, który nie wymaga dużo miejsca na biurku."

Kosztowne i głośne urządzenia wyciszające lub chłodzące dzisiejsze gigaherzowe systemy, zużywające mnóstwo energii pchają rynek w kierunku oszczędniejszych, mniej rzucających się w oczy rozwiązań. Dlatego też, projekty systemów zmierzają w kierunku mniejszych rozmiarów, które łamią tradycyjny wizerunek dużego komputera przeznaczonego do biura, domu, czy szkoły. Dzięki standardowemu poborowi mocy na poziomie 5.7W, procesor VIA C3 1GHz wymaga do pracy z najwyższą stabilnością zaledwie zwykłego, małego wiatraczka. Wiatraczek ten jest wystarczający nawet w niekorzystnych warunkach termicznych.

Zbudowany na reputacji 'Cool Processing' procesorów C3, VIA C3 1GHz posiada najmniejsze na świecie jądro x86, jest wyprodukowany w najnowszej technologii 0,13 mikrona. Charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii oraz bardzo wysoką stabilnością. Dodatkowo procesor posiada 128KB cachu pierwszego poziomu (L1) oraz 64KB cachu drugiego poziomu (L2), obsługuje szynę FSB 100/133MHz, instrukcje multimedialne MMX i 3DNow! gwarantujące wysoką wydajność w najpopularniejszych aplikacjach i oprogramowaniu internetowym. Informacje cenowe na życzenie. Przyszłe wersje procesora będą obsługiwać standard Socket 370.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. nono (autor: LULU-brak rejestracji | data: 4/06/02 | godz.: 16:31)
    Wlasnie testuje plye glowna z tym procem no i poniewaz ma zintegrowane wszystko co sie da poza modemem bo on jest w AMR (proc tez jest przylutowany) takie slabe rozwiazanie winda sie instaluje 35 min , przy pzewijaniu tej stronz troche tnie ale co za 300zl plus vatt mozna sie spodziewac moze same proce beda lepsze =))

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.