Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 11 kwietnia 2012 
    

TSMC świętuje, Fab 14 ukończony


Autor: Wedelek | źródło: Xbit Labs | 13:20
(1)
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, w skrócie TSMC, czyli jeden z największych na świecie producentów układów scalonych ma powód do dumy bo niedawno zakończyła się budowa jego nowej, ogromnej fabryki Fab 14 usytuowanej w Tainan na terenie południowo tajwańskiego parku technologicznego. Nowa budowla o powierzchni 87 tysięcy metrów kwadratowych została wzniesiona w dwa lata i docelowo mają tutaj być produkowane procesory wytwarzane w 20nm procesie technologicznym na waflach krzemowych o średnicy 300mm.

Według analiz nowa fabryka pozwoli na wytwarzanie 550 tysięcy wafli krzemowych na kwartał, oferując przy tym nowe miejsca pracy dla okolicznej ludności. Już teraz w nowym ośrodku zatrudniono ponad 4600 pracowników, a docelowo liczba ta ma wzrosnąć o kolejne 4500.

Budowa Fab 14 to część sześcioetapowego planu rozwoju, który ma pomóc TSMC w umocnieniu swojej pozycji na rynku, tym bardziej, że tajwański producent chce jako pierwszy zacząć produkcję układów scalonych w 20nm technologii. Pierwszym etapem było wzniesienie Fab12, kolejne trzy były związane z technologią produkcji, w tym z dostosowaniem fabryk do norm określonych w standardzie LEED (ochrona środowiska, redukcja zużycia energii), a ukończenie Fab 14 to piąty etap. Faza numer sześć ma z kolei pomóc w pełni wykorzystać potencjał nowej fabryki.

Według TSMC etapy od 1-4 pozwoliły zwiększyć przychód firmy o 6 miliardów dolarów, a fazy 5 i 6 powinny przynieść podobne korzyści majątkowe. Producent chce również zacząć produkcję 20nm układów scalonych w Fab 14 już na początku 2014 roku i wkrótce później rozpocząć masową produkcję w nowym procesie.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. troche (autor: Markizy | data: 11/04/12 | godz.: 14:35)
    małe te wafle 300mm, liczyłem ze przy 20nm zastosują już większe 450mm, bo inaczej to będą straszne ceny.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.