Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 12 kwietnia 2012 
    

Malutka stacja dokująca dla dysków HDD i SSD


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 13:58
(2)
Różnego rodzaju stacje dokujące dla dysków HDD i SSD są ostatnio niezwykle popularne i coraz więcej producentów decyduje się umieścić tego typu urządzenie w swojej ofercie. Tym razem do tego grona dołączyła firma Century Tech, która zaprezentowała swoją mobilną stację dokującą o oznaczeniu CRAS2U3CP. Z wyglądu urządzenie przypomina malutki prostopadłościan o wymiarach 70 x 16 x 65 mm, ważący 55 gram, z wystającymi gniazdami dla interfejsu SATA po boku i z diodami umieszczonymi na górnej ściance, które informują użytkownika o statusie urządzenia.

Komunikacja podpiętych do doku dysków z komputerem odbywa się za pomocą złącza USB 3.0, które według producenta zapewnia transfery rzędu 200MB/s. Dodatkowo można skopiować dane z jednego dysku na drugi bez konieczności podłączenia do komputera PC, ale wtedy należy urządzenie podpiąć do gniazdka elektrycznego za pomocą dołączanego w zestawie zasilacza.

Nowość w pierwszej kolejności trafiła na rodzimy rynek producenta, czyli do Japonii, gdzie kosztuje 4980 jenów, czyli około 61 dolarów. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. "Z wyglądu urządzenie przypomina malutki sześcian o wymiarach 70 x 16 x 65 mm" (autor: Kosiarz | data: 12/04/12 | godz.: 14:12)
    Na moje oko to bardziej prostopadloscian :) Szescian ma wszystkie krawedzie tej samej dlugosci^^

  2. Raczej Cubo, albo zdnieciony klocek (autor: josefek | data: 12/04/12 | godz.: 15:11)
    a tak pozatym, cos takiego potrzebuje...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.