Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 5 czerwca 2002 
    

VIA dla nowych procesorów AMD


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:53
VIA w dniu 3 czerwca poinformowała o rozwijaniu serii chipsetów K8 przeznaczonych dla wysokowydajnych platform obsługujących mikroprocesory AMD nowej generacji, w tym procesor AMD Opteron przeznaczony dla serwerów i stacji roboczych pracujących z wymagającymi aplikacjami oraz procesory ósmej generacji AMD Athlon dla desktopów. Cała seria chipsetów K8 obsługuje technologię HyperTransport, AGP-8X, V-Link podwójnej prędkości oraz USB 2.0. Seria K8 będzie także zawierała zintegrowane chipsety graficzne 2D/3D.

"VIA to uznany lider wysokowydajnych chipsetów dla procesorów AMD," powiedział Ted Lee, vice-prezydent Sprzedaży i Marketingu w VIA Technologies, Inc. "Seria chipsetów K8 uwypukla nasz wysiłek i determinację w tworzeniu wydajnych rozwiązań dla przyszłych procesorów AMD." "Rynek wydajnościowy, od graczy do klientów korporacyjnych, może czerpać korzyści z systemów opartych na VIA i platformach z nadchodzącymi procesorami AMD ósmej generacji," powiedział Rich Heye, vice-prezydent Infrastruktury i Platform w AMD. "Klienci mogą optymalizować 32-bitową wydajność i przyjąć 64-bitowe aplikacje, jeżeli zajdzie taka potrzeba."

O procesorze AMD Opteron
Procesor AMD Opteron oparty jest na rdzeniu procesorów ósmej generacji, które wprowadzą po raz pierwszy technologię x86-64. Celem technologii jest utrzymanie inwestycji firm w 32-bitowe aplikacje, które umożliwiają bezproblemowe przejście do 64-bitowych obliczeń, wymaganych przez te firmy. Procesor AMD Opteron jest zaprojektowany z myślą o wysokowydajnych serwerach i stacjach roboczych pracujących z wymagającymi aplikacjami.

Kluczowymi innowacjami w procesorze AMD Opteron są: zintegrowany kontroler pamięci, który redukuje 'wąskie gardła' pamięci, technologia HyperTransport, która podnosi całkowitą wydajność przez usuwanie i eliminowanie 'wąskich gardeł' I/O oraz podnoszenie przepustowości i redukcję opóźnień.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.