Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 23 kwietnia 2012 
    

Plan wydawniczy Haswellów


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 15:13
(3)
Dziś nastąpi premiera procesorów Ivy Bridge, a redakcja TPC nie może się już doczekać by podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami an temat najnowszych procesorów firmy z Santa Clara. Aby umilić sobie oczekiwanie na trzecią generację procesorów z rodziny iX przyjrzyjmy się bliżej planowi wydawniczemu następców Ivy Bridge, czyli produkowanych w 22nm procesie produkcyjnym układów Haswell, które zgodnie z taktyką Tick-Tock otrzymają całkiem nową architekturę CPU.

Procesory te są już testowane przez inżynierów Intela i współpracujących z nim firm, a wersje pretendującej do finalnej w ręce partnerów trafią w listopadzie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod koniec grudnia bieżącego roku ruszy masowa produkcja Haswellów, które wraz z chipsetem o kodowej nazwie Lynx Point trafią na sklepowe półki w okresie od marca do czerwca przyszłego roku w ramach platformy Shark Bay.

Nowe procesory będą montowane w zmienionej podstawce LGA 1150, a towarzyszący im chipset o fizycznych wymiarach 22x23mm pozwoli na natywną obsługę interfejsów USB 3.0 i SATA 6GB/s oraz wprowadzi ulepszoną technologię RST (Rapid Storage Technology), odpowiedzialną za kopiowanie najczęściej wykorzystywanych plików z HDD na SSD.

Z pierwszych doniesień wynika, że aktualnie testowana próbka inżynieryjna Haswella jest wyposażona w dwa rdzenie i cztery wątki pracujące z prędkością 2.0GHz (2.4GHz z Turbo), a pamięć podręczna L3 jest 16-drożna (w Ivy Bridge jest 12 - drożna). 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Będzie pewnie taki tik tok szok (autor: ekspert_IT | data: 23/04/12 | godz.: 15:24)
  Że wydajność pozostanie w miejscu a firma będzie zachwalać energooszczędność większą o 15%...
  Przełomu na miarę pierwszego i7 się nie spodziewam, ale może zostanę pozytywnie zaskoczony?


 2. Mnie obchodzi tylko cena i czy znowu zablokuja oc. (autor: RoXall | data: 23/04/12 | godz.: 16:05)
  Wydajność może sobie być w miejscu - nie przeszkadza mi to przy dzisiejszej nadwyżce - wolałbym bardzie dopracowany proces 22nm.

 3. Intel z wydajnościa nie musi szaleć (autor: Qjanusz | data: 23/04/12 | godz.: 16:12)
  i tak ma jej aż nadto.
  Powinien się skupiać na dopracowaniu procesu (uzysk, sprawność kostek z krzemu), oraz na grafice.

  I zdaje się że to właśnie robią.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.