Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 23 kwietnia 2012 
    

Adobe CS6 oficjalnie zadebiutował


Autor: Wedelek | źródło: Adobe | 17:40
(3)
Adobe cieszy się niesłabnącą popularnością wśród grafików tworzących materiały wideo i grafikę rastrową oraz wektorową w 2D i nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo w tym segmencie rynku konkurencja nie jest przesadnie mocna. Dlatego też producent nie spieszył się zbytnio z nowymi wersjami swoich narzędzi edytorskich, z rozwagą dodając/usprawniając kolejne ich mechanizmy. W taki oto sposób powstał pakiet CS6, którego oficjalna premiera miała miejsce kilka godzin temu.

Mimo iż żadna rewolucja się nie dokonała i mamy do czynienie po prostu z ewolucją programów wchodzących w skład CS5, to jednak zmian jest całkiem sporo, chociaż większość z nich została zaszyta w kodzie. Pojawiło się natomiast kilka nowych opcji edytorskich, oraz szerokie wsparcie dla HTML5 i Java Script, które otrzymały między innymi Dreamweaver i Flash, a Photoshop dostał całkiem nowy silnik Mercury Graphics Engine oraz ulepszony moduł odpowiedzialny za tworzenie filmów i dodawanie do nich rozmaitych efektów. Oczywiście w zakresie obróbki, konwersji i renderingu filmów nadal przodują Premiere Pro wsparty przez Preludei SpeedGrade oraz rzecz jasna AfterEffects z licznymi dodatkami od firm trzecich, jak np. Form, Keylight czy Plexus.

Oczywiście CS6 skupia również inne, nie wymienione wcześniej programy, jak chociażby Illustrator (grafika wektorowa, konkurent Corel Draw) oraz usługi, takie jak udostępnianie plików w ramach tzw. chmury, które są przechowywane na serwerach Adobe.

Znamy już również ceny poszczególnych pakietów, które można już zamawiać w systemie przedsprzedaży, bo oficjalna sprzedaż ruszy za 30 dni. Za CS6 Master Collection, CS6 Design and Web Premium, CS6 Design Standard, oraz CS6 Production Premium zapłacimy odpowiednio: 2599 dolarów, 1899 dolarów, 1299 dolarów i 1899 dolarów. Natomiast w przypadku posiadania licencji na pakiet CS4, CS5 lub CS5.5 będziemy mogli dokonać aktualizacji do CS6, płacąc za to od 299 do 525 dolarów. Do ceny samego pakietu należy jeszcze dodać comiesięczne wydatki w wysokości 74,99 dolarów (w przypadku posiadaczy starszych pakietów 49,99 dolarów) za usługę umieszczania plików w "chmurze", oczywiście jeśli zamierzamy z niej korzystać.

Adobe będzie również sprzedawać samego tylko Photoshopa w dwóch wersjach: podstawowej i rozszerzonej, które zostały wycenione na 699 i 999 dolarów. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: Krotock | data: 23/04/12 | godz.: 17:53)
    Photoshop i After Effects to faktycznie proggramy nie mające zbytniej konkurencji, ale Adobe Premiere? Miałem nieprzyjemność testować przez miesiąc i jestem zawiedziony. Nie lubię interfejsu obsługi programów Adobe, ale ten był wyjątkowo nieprzejrzysty i nieintuicyjny. Sony Vegas Pro po prostu miażdży Premiere.

  2. @1. (autor: Kenjiro | data: 24/04/12 | godz.: 09:15)
    Cóż, to tylko znaczy, że nie znasz Premiere ;). Zgodzę się z tym, że jest rozbudowany ponad wszelką miarę, że aż przytłacza. Ale obsługa klawiatury (mnogość skrótów), czy konfigurowalność na wielu monitorach po prostu deklasuje konkurencję.

  3. Musiałem odjąć sobie sporo żarcia... (autor: agnus | data: 24/04/12 | godz.: 09:49)
    ... aby kupić Design Standard. Ale faktycznie PS i IN nie mają teraz konkurencji. Natomiast zamiast Illustratora wolałbym miec w pakiecie Corela. Dzisiejszy "korel" działa lepiej, szybciej i "lżej" niż kobyła pod nazwą Illustrator. Żeby tak jeszcze starsze wersje obsługiwały wielordzeniowość, podobno w X6 już jest.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.