Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 24 kwietnia 2012 
    

HTC też będzie mieć swój własny SoC


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 12:35
Gdy debiutowała platforma Tegra wielu użytkowników i analityków z radością przyjmowało ten fakt do wiadomości ciesząc się, że konkurencja na rynku układów SoC się umocni, co rzecz jasna pozytywnie wpłynie na cenę smartphone'ów. Tymczasem w przeciągu ostatnich kilku lat pojawił się jeszcze jeden czynnik zachęcający producentów takich jak Qualcomm, Nvidia czy Texas Instruments do zaciętej rywalizacji. Część producentów telefonów zaczęła bowiem snuć plany o produkcji swoich własnych procesorów, a wśród nich był również HTC.

Takie podejście do sprawy ma swoje zalety i wady, ale to właśnie tą drogę obrał Samsung i Apple, a teraz w ślad za nimi podąży HTC, który chce się częściowo uniezależnić od dostawców procesorów Qualcomma dla swoich smartphone'ów. Dlatego też firma ta stworzy we współpracy z ST-Ericsson swój pierwszy układ SoC, który trafi na rynek w 2013 roku. Początkowo procesory własnej produkcji będą montowane tylko w najtańszych telefonach, ale z czasem ma się to zmieniać i większość smartphone'ów najprawdopodobniej otrzyma układ opracowany przez HTC i ST-Ericsson.

W ten sposób mamy do czynienia z sytuacją, w której swoisty precedens na rynku urządzeń mobilnych zaczyna stawać się codziennością.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.