Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 24 kwietnia 2012 
    

Premiera dwuprocesorowego Radeona HD 7990 dopiero w czerwcu?


Autor: Wedelek | źródło: Expreview | 13:18
Nvidia szumnie zapowiada nadejście dwuprocesorowego GeForce'a GTX 690 i wysyła do redakcji na całym świecie łomy, by testerzy byli gotowi na premierę nowej karty graficznej, która oficjalnie trafi do sprzedaży 28 kwietnia. Tymczasem według jednego z użytkowników portalu Expreview AMD wcale nie spieszy się ze swoim Radeonem HD 7990, stworzonym z dwóch rdzeni Tahiti, a karta ta najprawdopodobniej zostanie przedstawiona użytkownikom dopiero w czerwcu, a więc w miesiąc po premierze akceleratora "zielonych".

Oczywiście w chwili obecnej są to niepotwierdzone informacje i trzeba do nich podchodzić z pewnym dystansem, ale istnieją przesłanki, które czynią taki scenariusz wiarygodnym, co tym bardziej wprawia w zdumienie, bo przecież premiera Tahiti odbyła się znacznie wcześniej niż GK104. Możliwe że AMD chce przede wszystkim skierować swoje GPU na bardziej dochodowy rynek tańszych kart graficznych, bo przecież grupa użytkowników wybierająca TOP'owe akceleratory jest stosunkowo niewielka.

Pomijając jednak dalsze dywagacje przypomnijmy raz jeszcze jak nowy Radeon HD 7990 powinien wyglądać od strony specyfikacji technicznej. Karta ta będzie korzystać z dwóch rdzeni Tahiti wytwarzanych w 28nm procesie produkcji, a jak wiadomo jeden taki GPU dysponuje 2048 procesorami strumieniowymi, 128 TMU oraz 32 ROP'ami. Należy jeszcze do tego dodać dwa interfejsy pamięci o szerokości 384-bit, połączone z kośćmi RAM typu GDDR5 o całkowitej pojemności 6GB. Najmocniejszy z Radeonów HD 7000 będzie wymagał podpięcia dwóch dodatkowych wtyczek zasilania 8-pin, a jego cena będzie wynosić najprawdopodobniej od $699 do $799.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.