Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 27 kwietnia 2012 
    

Sprzęt od AMD pomoże w naszym leczeniu


Autor: Wedelek | źródło: Softpedia | 10:23
(3)
Władze AMD zdecydowały, że oprócz rozwijania aktualnie sprzedawanych produktów trzeba również poszukać nowych rynków zbytu. Tym razem firma z Sunnyvale postawiła na sektor opieki medycznej i wyodrębniła ze swoich struktur nowy dział nazwany AMD Global Telemedicine, którego zadaniem będzie współpraca z innymi firmami pracującymi w tej branży. Niemal natychmiast po jego utworzeniu powstała umowa o partnerstwie z Vidyo, na mocy której obaj producenci będą wspólnie pracować nad stworzeniem i wdrożeniem nowych usług dostarczanych w ramach tzw. telemedycyny.

Pod tym hasłem kryje się sprzęt i oprogramowanie pozwalające na zdalne przesyłanie informacji, głównie obrazów i wideo w wysokiej jakości pomiędzy poszczególnymi placówkami medycznymi oraz konkretnymi lekarzami. Telemedycyna ma bowiem mnóstwo zastosowań, począwszy od banalnej wymiany informacji o uzyskanych wynikach np. USG po kierowanie przeprowadzanym zabiegiem chirurgicznym w sposób zdalny.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. WOW (autor: ekspert_IT | data: 27/04/12 | godz.: 11:39)
    Rory bardzo idzie do przodu z kontraktami. Awiacja, serwery, Adobe, teraz medycyna. I dobrze - dobre produkty są, APU trinity już jest produkowane, AMD w przeciwieństwie do NV implementuje ideę GPGPU. Jak dalej wszystko będzie szło w takim kierunku to AMD szybko wyjdzie z pozycji firmy okopanej w danych segmentach rynku i produkty AMD znajdziemy wszędzie. Myślę że teraz wejdą w rynek smartfonów i tabletów tak jak niedawno zrobił Intel (vide: Intel-phone :) )

  2. liczy się kasa (autor: hanpl | data: 27/04/12 | godz.: 15:14)
    wszystko super, tylko tak naprawdę liczy się ostatecznie zysk?!

  3. sciema (autor: RusH | data: 28/04/12 | godz.: 03:53)
    firma taka jak amd nie ma NIC (poza $$$ na reklame) do zaoferowania potentatom tego rynku. Tam nawet nie liczy sie technologia, tam liczy sie kogo masz w kieszeni, ilu oplaciles lobbystow i ktore posiadasz patenty. Reszta to sciema.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.