Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 11 kwietnia 2001 
    

HDD od Toshiby - "lekki jak piórko"


Autor: DYD | 22:30
Toshiba zapowiada pojawienie się kolejnego dysku twardego do notebook'ów o symbolu MK1017GAP. Działa on w oparciu o jeden talerz i ma pojemność 10,05 GB. Dysk waży zaledwie 94 g, ma być następcą poprzedniego modelu MK1016GAP. Dysk posiada bufor o pojemności 256 KB. Transfer danych pomiędzy nośnikiem a buforem kształtuje się na poziomie 29,3 MB/s. i gęstość zapisu 17 Gbit/cal2. Według specyfikacji odporność urządzenia na wstrząsy w czasie spoczynku wynosi 800 G, natomiast podczas pracy 175 G. Model ma się pojawić w dwóch wersjach z interfejsem UDMA-100 oraz UDMA-66.

W dysku tradycyjnie już zastosowano technologię SMART, umożliwiającą autotestowanie poprawności przebiegu pracy. Oprócz tego wykorzystano 2 technologie mające na celu zmniejszenie poboru mocy Adaptive Power Mode Control i Advanced Power Management. Dzięki nim dysk pracuje w 3 różnych trybach, które są automatycznie dobierane w zależności od wykonywanej akurat operacji. Tym samym zmniejsza się pobór mocy, w efekcie wpływając dodatnio na żywotność baterii notebook'a, co dla jego użytkownika jest sprawą kluczową.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.