Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 30 kwietnia 2012 
    

Rynek układów scalonych po raz kolejny się powiększył


Autor: Wedelek | źródło: Softpedia | 14:38
IDC (International Data Corporation) poinformował w swoim najnowszym raporcie, że rynek układów scalonych zwiększył się w 2011 roku o 3.7% w stosunku do roku poprzedniego. Tym z Was, którym wydaje się że to nie wiele przypomnę jedynie że przychód ze sprzedanych procesorów w ciągu roku przekracza 300 miliardów dolarów, więc te skromne 3.7% to ponad 11 miliardów dolarów dodatkowo. Oczywiście nie wszyscy producenci zyskali, ale ogólna tendencja jest pozytywna dla rynku, nawet pomimo załamania sprzedaży pod koniec roku w wyniku zatopień fabryk produkujących inne podzespoły PC.

Największy przychód ze sprzedaży procesorów w ostatnim roku wygenerował Intel – 52 miliardy dolarów, a za nim był Samsung ze swoimi 29 miliardami dolarów. Pozostałe firmy z pierwszej dziesiątki, czyli Texas Instruments, Toshiba, Renesas Electronics, Qualcomm, Hynix, STMicro, Micron, oraz Broadcom zgarnęły aż 53% wygenerowanego przez rynek przychodu. Jednocześnie firmy znajdujące się na liście TOP 10 wygenerowały 72% przychodów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.