Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 10 czerwca 2002 
    

VIA chciała kupić AMD


Autor: DYD | źródło: 4D | 17:02
(1)
Serwis "The Inquirer", powołując się na wiarygodne źródła z targów Computex poinformował, że w ubiegłym roku VIA Technologies poważnie rozważało mozliwość kupienia firmy AMD. Informacja jest o tyle prawdopodobna, że VIA od kilku miesięcy intensywnie zmienia swoją ofertę, jest też firmą tradycyjnie skłóconą z Intelem, którego najgroźniejszym rywalem jest właśnie AMD. Kolejny argument to fakt, że VIA wciąż jest słabo rozpoznawalna w USA, a przejęcie AMD - poza kwestiami biznesowymi - z pewnością przyniosłoby jej ogromy rozgłos. Wykupywanie amerykańskich firm to dla VIA Technologies żadna nowość - aby zwiększyć udziały w rynku, Tajwańczycy przejęli już Centaura, Cyrixa oraz pojedyncze oddziały S3 i LSI Logic. Jednak ewentualne wykupienie AMD to operacja na skalę przewyższającą wszystkie wcześniejsze przedsięwzięcia Tajwańczyków. W cieniu informacji o AMD pozostaje druga informacja, którą podał "The Inquirer" - podobno VIA jest poważnie zainteresowane kupnem innego producenta procesorów... Chodzi o Transmeta. Biorąc pod uwagę te sensacyjne doniesienia, można sobie wyobrazić, że w przyszłości rozpoczęta na rynku chipsetów rywalizacja VIA-Intel osiągnie zupełnie nowy wymiar.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Lekkie przegiecie (autor: r4v-Redakcja | data: 10/06/02 | godz.: 17:10)
    Tym razem The Inquirer chyba przegial. VIA nie bylaby w stanie polaczyc sie z AMD. Wrogie przejecie raczej nie wchodzi w gre (nie sadze, zeby VIA miala tyle kasy).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.