Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 24 maja 2012 
    

Nvidia Kai, czyli niepełna Tegra 3 z Androidem za 200 dolarów


Autor: Wedelek | źródło: Softpedia | 10:06
(3)
Tablety internetowe to w większości dość drogie "zabawki", kosztujące ponad 1000 złotych. Oczywiście na rynku są też tańsze konstrukcje, ale zazwyczaj są one okrojone i znacząco odstają pod wieloma względami od swoich droższych braci. W tym miejscu do gry wkracza Nvidia, która postanowiła wypełnić rynek stosunkowo wydajnymi, ale relatywnie tanimi tabletami internetowymi za około 200 dolarów. W ten właśnie sposób narodził się projekt Kai w ramach którego Nvidia ma zamiar połączyć jej własny, czterordzeniowy SoC oraz system Android i sprzedawać całość w niewygórowanej cenie.

Sam producent deklaruje, że układ ten jest specjalną, tańszą odmianą Tegry 3, ale nie podaje żadnych szczegółów. Można się jednak łatwo domyślić, że koszt produkcji został obniżony dzięki "wycięciu" niektórych elementów z oryginalnej Tegry 3, dzięki czemu Nvidia mogłaby wykorzystać te układy, które w procesie produkcji nie zostały wykonane do końca poprawnie i nie spełniają stawianych im wymogów. Pytanie tylko w którym miejscu producent dokona cięć i czy rozprzestrzenią się one na inne komponenty tabletu, takie jak np. RAM czy dysk.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. manna z nieba psia mać... (autor: Qjanusz | data: 24/05/12 | godz.: 10:42)
  Mali MP-400 dostępne za 400 PLN spokojnie wystarcza do nawet mocniejszych zastosowań jak na tani tablet

  Tegra3 z kolei to klasyczne podejście nVidii do tematu "bycia mocnym". Upchali ile wlezie w 40nm proces, a później kwiatki charakterystyczne dlatego producenta:
  http://www.youtube.com/watch?v=3jZJfTAcq2g

  Jak znam życie i nVidię, te newsowe prawie-tegra-trzy to odrzuty z produkcji, żłopiące tyle samo energii co pełne-tegra-trzy.


 2. lol (autor: RusH | data: 24/05/12 | godz.: 10:48)
  tablet z odpadow, a ciagle bedzie drozszy od Amazonowego

 3. @RusH (autor: M@jkel | data: 24/05/12 | godz.: 16:43)
  Amazon sprzedaje swoje tablety poniżej kosztów produkcji (a w każdym razie było tak w okolicach rynkowej premiery Kindle Fire, być może ostatnio coś w tym temacie się zmieniło)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.