Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 30 maja 2012 
    

Windows Phone 8.0 dla wszystkich i z globalnym wyszukiwaniem?


Autor: Wedelek | źródło: Insiders.com | 10:51
(4)
Portal insideris.com donosi, że ich anonimowy "informator" zdradził im, że w Windows Phone 8 zobaczymy funkcję globalnego wyszukiwania. Na mechanizm ten składają się algorytmy odpowiedzialne za przeszukanie całej zawartości telefonu, a więc muzyki, kontaktów, dokumentów , zdjęć, nagrań wideo, plików i aplikacji pod kątem zgodności z wyszukiwaną frazą. Mówiąc prościej chodzi o to, by zamiast przeszukiwać kolejne zbiory ręcznie zrobić to tylko raz i od razu dostać wszystkie pasujące do zapytania wyniki.

Zapewne w tym momencie wywołałem konsternację wśród części użytkowników smartphone'ów z systemami iOS i Android, którzy na co dzień korzystają z tej przydatnej funkcji. Niestety system Windows Phone 7.5 w tym zakresie jest daleko za konkurencją i nadal nie posiada takiego mechanizmu. Można się natomiast spodziewać, że Microsoft zrobi wszystko by dogonić rywali i dlatego też te wciąż nieoficjalne doniesienia wydają się być autentyczne.

Ale to nie koniec ciekawych informacji jakie pojawiły się w ostatnich dniach, bo ten sam portal (insideris.com) otrzymał również szkice, które mają przedstawiać wygląd GUI w nowym systemie mobilnym Microsoftu. Co ciekawe chyba jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia z podobnym przeciekiem, stąd też nie ma pewności co do ich autentyczności.

Jednak prawdziwą burzę rozpętała agencja Waggener Edstrom, mocno powiązana z gigantem z Redmond, która stwierdziła, że Windows Phone 8.0 trafi na wszystkie, obecnie sprzedawane telefony z systemem Microsoftu. Informacja ta nie wypłynęła co prawda od samego producenta, ale trudno się spodziewać by Waggener Edstrom rozpuszczał całkowicie niewiarygodne plotki. Zresztą już wcześniej pojawiały się informacje o testach Windowsa Phone 8.0 przeprowadzanych na Lumiach 800 i 610, co wskazywałoby że smartphone'y Nokii otrzymają aktualizację do nowszej wersji systemu o kodowej nazwie Apollo. Wszystko zdaje się więc wskazywać na to, że Microsoft po raz kolejny pokaże konkurencji jak powinno się przeprowadzać proces aktualizacji systemu.

Zresztą o Windows Phone 8.0 powinniśmy dowiedzieć się więcej podczas targów E3 (Electronic Entertainment Expo), które odbędą się już niebawem - w dniach 5-7 czerwca bieżącego roku. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. A ja (autor: konio | data: 30/05/12 | godz.: 15:55)
  tam wolę WP 7.5 przynajmniej działa tak jak powiinien. Wreszcie jest system , który nie muli i nie wiesza sprzętu. I fajnie by było jakby dali do 8.0.

 2. to całe globalne wyszukiwanie będzie nieco wiarygodną technologią~ (autor: Qjanusz | data: 30/05/12 | godz.: 19:05)
  jeżeli po wpisaniu słowa "shit" zwróci proces kernela Windows Phone (czy jak to się tam nazywa)

 3. @Qjanusz (autor: Holyboy | data: 30/05/12 | godz.: 20:53)
  Troll, nie karmic trolli!

 4. @up (autor: Qjanusz | data: 31/05/12 | godz.: 16:02)
  ała :-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.