Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 1 czerwca 2012 
    

GlobalFoundries gotowy na produkcję w procesie 28nm SLP


Autor: Wedelek | źródło: Softpedia | 13:12
(1)
GlobalFoundries, producent układów scalonych, założony przez AMD i ATIC, i należący w całości do tej ostatniej firmy poinformował że wkrótce rozpoczynie masową produkcję układów scalonych w procesie 28nm, a w zasadzie w jego odmianie - Super Low Power (SLP) z wykorzystaniem bramki metalowej o wysokiej stałej dielektrycznej (HKMG). Nowa technologia jest przeznaczona dla procesorów mobilnych dedykowanych dla rynku tabletów internetowych i smartphoneów, a więc wszędzie tam, gdzie wydajność spada na drugi plan, a głównym celem jest osiągnięcie jak najniższego poboru mocy i efektywności.

Pokaz gotowych układów, stworzonych w nowym procesie odbędzie się w przyszłym tygodniu i będzie stanowił potwierdzenie, ze fabryki tego producenta są gotowe do realizacji zamówień. Tym samym GlobalFoundries spełnił swe obietnice w których przekonywał, że produkcja w 28nm procesie wytwórczym ruszy jeszcze tego lata. Producent informuje również, że jego nowa technologia w porównaniu do starszej - 40nm pozwala umieścić na jednostce powierzchni nawet dwukrotnie więcej tranzystorów, co przekłada się na wyższą o 60% wydajność oraz niższe o 50% zużycie energii, niezbędnej do przełączania się między stanami logicznymi tranzystora.

GlobalFoundries ma nadzieję, że proces produkcji 28nm przyczyni się do zwiększenia przychodów ze sprzedaży i przyciągnie nowych partnerów.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. produkcja to jedno (autor: Qjanusz | data: 2/06/12 | godz.: 13:27)
    a jak tam z planowanym uzyskiem 28nm u globalika?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.