Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 4 czerwca 2012 
    

WD rozdaje kupony na dodatkowy 1 rok gwarancji


Autor: Zbyszek | źródło: Inf. prasowa | 14:50
(7)
Firma Western Digital poinformowała, że w ramach kampanii promocyjnej swoich nowych usług serwisowych pod nazwą WD Care rozdaje kupony przedłużające okres gwarancyjny do 3 lat na dyski twarde z serii: WD Caviar Green, WD Caviar Blue i WD Scorpio Blue. Polscy klienci jako pierwsi na świecie mają możliwość skorzystania z nowych usług serwisowych WD Care Rozszerzona Gwarancja oraz WD Care Ekspresowa Obsługa. Oba plany usług umożliwiają przedłużenie o dodatkowy 1 rok standardowego, 2-letniego okresu gwarancyjnego, obowiązującego obecnie na 3,5 calowe dyski wewnętrzne WD Caviar Green, WD Caviar Blue lub 2,5 calowe WD Scorpio Blue.

Plany usług WD Care aktywuje się w prosty sposób na stronie www.wdcare.com, przy użyciu kodu znajdującego się na odwrocie specjalnego kuponu. W ramach promocji firma rozdaje 100 kuponów WD Care na swojej stronie na FB. Kupon można otrzymać od firmy WD wypełniając formularz zgłoszeniowy, zamieszczony w aplikacji na stronie www.facebook.com/WDPolska. Akcją objęte są dyski wewnętrzne tej firmy z serii Blue i Green, zakupione w polskich sklepach (tradycyjnych i online) po 1 stycznia 2012. Promocja trwa do końca sierpnia z możliwością przedłużenia lub skrócenia z powodu wyczerpania kuponów.

Szczegółowe informacje na temat planów usług WD Care są dostępne na stronie www.wdcare.com 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Western Digital (autor: Conan Barbarian | data: 4/06/12 | godz.: 16:24)
  Nie znoszę tej firmy i jej produktów. Na powodzi obłowili się jak za tłustych lat a teraz jakieś śmieszne kupony rozdają. Jaka szkoda, że Samsung poszedł w łapska Seagate.

 2. smieszna firma :( (autor: Bross | data: 4/06/12 | godz.: 16:57)
  tacy biedni, a rok zakończyli na plusie

 3. Koncerny takie są... (autor: Majster | data: 4/06/12 | godz.: 21:50)
  Co się dziwić, każdy robi biznes po swojemu. Oczywiście nie popieram złodziejstwa i nachalnego cwaniackiego wyzysku, ale co poradzimy ? Nie kupimy takiego dysku twardego, to nie będziemy go mieć w ogóle. A co do "Siamsiunga"... "Siamsiung" produkował badziew i na tym się przewiózł - krótka piłka. Niestety, ale dużo niższe ceny i zarazem nędzne zarobki nie przełożyły się na to, że firmie opłacił się cały interes. Oczywiście klientela cieszyła się (z przesadą) że Samsungi są takie tanie - bo to zaleta. Nie prawda. Wszyscy byli do tego przyzwyczajeni i teraz lament bo trzeba kupić jakiegoś Caviara... albo Barracude w Komputroniku za 2700 zł. I to jest właśnie (moim zdaniem) częściowa (za przeproszeniem) głupota i częściowa naiwność potencjalnych chętnych na zakup HDD.

  Do obecnych cen można mieć wiele zastrzeżeń i pretensji, że HDD są za drogie... to prawda. Ale prawdopodobnie dni normalnych HDD o małych pojemnościach są policzone. Seagate oraz WD pewnie o tym wiedzą. Minie jeszcze trochę czasu i... za podobną cenę zamiast 320 GB HDD, będzie można kupić 240 GB SSD. Pytanie jest oczywiste - kto kupi takiego wolnego talerzowca ? Nawet pies z kulawą nogą nie przeleci i nie zainteresuje się czymś takim, to proste.

  A HDD od Samsunga ? Gdyby te dyski były takie super jak niektórzy mają o nich mniemanie, to by były dalej produkowane. To tak jak z Abitem, producentem płyt głównych, praktycznie ta sama sytuacja.


 4. ... (autor: Elektron | data: 5/06/12 | godz.: 00:25)
  Zanim SSD będzie w akceptowalnej cenie... albo kiedy zaczną je wrzucać do lapków jako standard to jeszcze sporo wody musi upłynąć... oj sporo. Gdzie wtedy będą talerzowce? No na jakiś kilku TB w formacie 2,5". Ale życzę powodzenia SSD.

 5. "za podobną cenę zamiast 320 GB HDD, będzie można kupić 240 GB SSD." (autor: mandred | data: 5/06/12 | godz.: 01:10)
  zanim ceny SSD spadną do takiego poziomu jak mówisz to HDD będą miały po minimum kilka TB więc nie bardzo trafne porównanie, może szybkość? Dla szaraka nie ma różnicy czy ma SSD czy HDD sam nie widzę praktycznie żadnej różnicy poza kilka sekund szybszym startem, zostaje jeszcze kwestia ilości zapisów która leci na łeb na szyję ze schodzeniem z wymiarem technologicznym, a cena? Potrafi być wyższa za tą samą pojemność przy teoretycznie tańszej produkcji. Gdzie jest ta rewolucja? Ja widzę tylko stagnację i dojenie lemurów.
  Tylu jest prorokujących upadek HDD a one pożyją jeszcze przynajmniej 20 lat aż wejdzie jakaś nowa technologia bo SSD jest za słabe.

  Elektron
  Tej wody to pewnie będzie z pierdylion hektolitrów ;)


 6. @Majster (autor: Conan Barbarian | data: 5/06/12 | godz.: 08:01)
  No nie piernicz!
  Jak mogą być dalej produkowane dyski od Samsunga, gdy dział HDD został sprzedany?
  Co do samych dysków Samsunga, to ostatnie o dużych pojemnościach były rewelacyjne a najlepszym był chyba HD204UI. Kupiłem ich kilka i nigdy nie było z nimi problemu.

  Obecnie najlepszy układ to SSD 64/128 + HDD 2TB.


 7. @mandred (autor: Conan Barbarian | data: 5/06/12 | godz.: 08:09)
  "Tylu jest prorokujących upadek HDD a one pożyją jeszcze przynajmniej 20 lat aż wejdzie jakaś nowa technologia bo SSD jest za słabe."
  bardzo odważne stwierdzenie, ale jak dla mnie prawdziwe
  Wiele lat temu Seagate prorokował, że dyski HDD będą nadal w użyciu na przestrzeni drugiej dekady. Technologia NAND flash to ślepa uliczka dla SSD i jeśli nie nastąpi zmiana na poziomie technologii, to producenci HDD mogą spać spokojnie przez następne 20 lat.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.