Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 4 czerwca 2012 
    

AMD Trinity nagrodzone na Computex Taipei 2012


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 15:40
(1)
Firma AMD poinformowała, że jej procesory APU z rdzeniem Trinity otrzymały nagrodę „Najlepszy wybór targów Computex Taipei 2012 roku” przyznaną przez Taipei Computer Association. Każdego roku tuż przed targami produkty walczą ze sobą w 9 kategoriach. W wyłanianiu zwycięzcy w każdej z nich oprócz organizatorów targów biorą udział także m.in. branżowi eksperci, przedstawiciele rządu i redaktorzy z całego świata. APU Trinity są produkowane w 32-nanometrowym procesie technologicznym i wyposażone w dwa moduły Piledriver z czterema rdzeniami x86 oraz zintegrowany układ graficzny z procesorami strumieniowymi i obsługą bibliotek DirectX 11.

W porównaniu do wcześniejszych 32nm APU Llano nowe procesory oferują wyższą wydajność CPU i GPU i stanowią duży krok na przód pod kątem zmniejszenia poboru energii przy niskim obciążeniu lub w trybie spoczynku. W układach znacznie zmniejszono upływy prądu oraz rozszerzono technologię bramkowania mocy na kolejne elementy rdzenia. Unikatową funkcją Trinity jest możliwość obniżania częstotliwości taktowania pamięci RAM lub nawet możliwość wyłączenia jednego z dwóch kanałów kontrolera pamięci w spoczynku.

Ponadto procesory wykorzystują całkiem nową technologii propagacji sygnału zegarowego -elementy odpowiedzialne za równomierne rozprowadzenie sygnału taktującego są rozłożone na całej powierzchni procesora budując razem sieć przesyłową z umieszczonymi na niej cewkami. Cewki te w trakcie przełączania stanów logicznych (0 lub 1) odpowiednio magazynują i uwalniają zebraną podczas całego procesu energię, redukując tym samym jej zużycie.

Aktualnie nowe procesory są dostępne w wersjach dla komputerów przenośnych - wersje dedykowane dla komputerów stacjonarnych będą dostępne na rynku w 3 kwartale tego roku. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. aktualnie (autor: Markizy | data: 4/06/12 | godz.: 18:36)
    nie jest dostępny żadne laptop z trinity przynajmniej w PL, wiec ciężko mówić o dostępności.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.