Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 6 czerwca 2012 
    

Nintendo potwierdza specyfikację techniczną i listę gier dla Wii U


Autor: Wedelek | źródło: Fudzilla | 11:53
(7)
Podczas targów E3 Nintendo zaprezentowało oficjalnie swoją nową konsolę do gier o nazwie Wii U, która do sprzedaży trafi w sezonie wakacyjnym 2012, a wiec w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Podczas prezentacji producent zdradził nam specyfikację nowej konsoli, która w całości pokrywa się z naszymi wcześniejszymi informacjami w tej sprawie. Niestety wszystkie podane nam dane mają charakter ogólny, a więc w dalszym ciągu nie wiemy jak wydajne będą poszczególne komponenty. Tak czy siak wiemy już z całą pewnością, że w Wii U znajdziemy CPU na bazie IBM Power oraz GPU produkowane przez AMD, najprawdopodobniej z architekturą VLIW 4 lub VLIW 5.

Sama konsola będzie zdolna do wyświetlania obrazu w jakości 1080p, a pojemność jej dysku będzie można rozszerzyć dzięki kartom pamięci SD. Do nowego dzieła Nintendo trafi również napęd optyczny obsługujący zarówno płyty wypalone z myślą o Wii jak i Wii U, ale obsługa płyt DVD z filmami będzie najprawdopodobniej wymagać specjalnego oprogramowania, które nie będzie dostarczane wraz z konsolą. Zestaw wyjść/wejść obejmuje cztery porty USB 2.0, AV oraz HDMI, a z siecią będzie się można łączyć z wykorzystaniem wbudowanego modułu WiFi 802.11 b/g/n.

Wraz z konsolą dostarczany będzie specjalny kontroler, który oprócz tradycyjnych dla produktów Nintendo przycisków, manipulatorów i krzyżaka otrzymał duży, 6.2-calowy, dotykowy ekran LCD wyświetlający grafikę formacie 16:9. Może on służyć zarówno jako ekran główny jak i pomocniczy. Element ten mierzy 4,57 x 17,27 x 26,67 cm i jest jedynym tego typu urządzeniem, które będzie dołączane do konsoli.

Pozostałe kontrolery przeznaczone dla Wii również będą działać, ale trzeba będzie dokupić je oddzielnie. Podobnie sprawa ma się z innymi dodatkami, jak np. adapter do łączenia konsoli z siecią LAN z użyciem kabla.

Jeśli chodzi o wydajność Wii U, to ma ona pod tym względem konkurować z Xboxem 360 i PlayStation 3, ale równocześnie będzie o wiele słabsza od konsoli nowej generacji swoich konkurentów.

Na targach E3 ujawniono również tytuły tych gier, które zadebiutują wraz z konsolą. Wśród nich można znaleźć zarówno nowe propozycje, jak również odświeżone przez Nintendo starsze hity. A oto ich lista:

NBA 2K13
Ben 10: Omniverse
Family Party: 30 Great Games -Holiday
Rise of the Guardians: The Video Game
Mass Effect 3
Jett Tailfin
TANK! TANK! TANK!
TEKKEN TAG TOURNAMENT 2
LEGO City: Undercover
New Super Mario Bros. U
NINJA GAIDEN 3: Razor’s Edge
Nintendo Land
SiNG
Wii U Panorama View
Game & Wario
Pikmin 3 -Launch Window
Project P-100
Wii Fit U
Aliens: Colonial Marines
Sonic & All-Stars Racing Transformed
Darksiders II
Assassin’s Creed III
Just Dance 4
Marvel Avengers: Battle for Earth
Rabbids Land
Sports Connection
Your Shape: Fitness Evolved 2013
ZombiU
Rayman Legends
Scribblenauts Unlimited
Batman: Arkham City Armored Edition
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Nie wiedziałem że gdzieś potwierdzili te komponenty. (autor: sevae | data: 6/06/12 | godz.: 12:12)
  Czyli PowerPC nie Power7 jednak? Można linka?

 2. Nintendo ... (autor: Metal Machine | data: 6/06/12 | godz.: 12:13)
  pierwsze co pomyślałem jak zoabczyłem kontroler to że dodają gratis PSP :D Ciekawe, że Ninny posiadające największy udział w rynku konsol obecnie (najwięcej sprzedanych konsol - nie gier!) pierwsze ładuje się w nową generacje. Albo bo toś przejściowego ...

 3. @02 (autor: sevae | data: 6/06/12 | godz.: 12:21)
  Gier też najwięcej sprzedali, nie powtarzaj stereotypów. Ponad 96 milionów konsol Wii i ponad 790 milionów gier na Wii. Co dokładnie daje według VGC 8,23 gry na jedną konsolę.

  Następny jest xbox360 z obecnej generacji, ponad 66 milionów konsol, ponad 640 milionów gier, co daje dokładnie według VGC 9.57 gry na jedną konsolę.

  PS3 ma prawie tak jak Wii 8.53 gry na jedną konsolę.


 4. Sprzet bedzie dobry (autor: Drow | data: 6/06/12 | godz.: 12:50)
  choc na sam poczatek bardo duzo portow z innych konsol.

  Tylko ten kontroler...
  choc bedzie ten kontroler 'pro", ktory bardzo przypomina xboxowy.


 5. hehe (autor: Elektron | data: 6/06/12 | godz.: 13:00)
  manipulator będzie bił rekordy, jeśli chodzi o wymianę zbitego ekranu :P

 6. szkoda ze (autor: RusH | data: 7/06/12 | godz.: 01:15)
  wydajnosc na poziomie a nie pomiedzy obecnym a next genem :(
  poza tym wroze sukces, jak zwykle od startu beda zarabiac na konsolach
  ten myk z DVD dlatego, ze licencja na odtwarzanie DVD = ~$1 od konsoli :) a tak mozna i zaoszczedzic i zarobic na tych ktorzy chca odtwarzac.


 7. Będzie sukces i tyle (autor: agnus | data: 8/06/12 | godz.: 13:49)
  Nintendo nie bierze udziału w wyścigu zbrojeń. Ich polityka trochę przypomina politykę Apple - idą własną drogą i zarabiają. Mnie się podoba. Jak będę planował zrzucić parę kilo to kupie WiiU.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.