Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 12 czerwca 2002 
    

2GHz w laptopie


Autor: DYD | źródło: 4D | 14:32
Jeszcze w tym miesiącu na rynku zadebiutuje nowy "mobilny" chip Intela - Pentium 4-M 2GHz. Przyspieszenie z poziomu 1,7GHz do 2GHz - które procesorom Pentium 4 dla komputerów stacjonarnych zajęło kilka kwartałów - w segmencie komputerów mobilnych dokona się w okresie zaledwie trzech miesięcy. Premierę Pentium 4-M 2GHz początkowo planowano na koniec roku, jednak podczas spotkania zarządu w kwietniu podjęto decyzję o jej przyspieszeniu i układ trafi na rynek jeszcze przed końcem czerwca.

Sytuacja Pentium 4-M - początkowo niemalże ignorowanego przez producentów ze względu na wysoka cenę - uległa zmianie, kiedy w kwietniu na rynek trafiły tańsze układy taktowane zegarami 1,5GHz i 1,6GHz. Dzięki temu układy z nowej rodziny powoli zastępują procesory Pentium III-M. W takiej sytuacji Intel chce postawić na wydajność. Jeszcze w tym roku mają pojawić się procesory 2,2GHz, a w pierwszym kwartale 2003 - 2,4GHz.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.