Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 13 czerwca 2012 
    

Ruszyły dostawy desktopowych Trinity dla partnerów OEM


Autor: Wedelek | źródło: Nordic Hardware | 12:37
(3)
Pierwsze, mobilne wersje APU Trinity, trafiły do oferty AMD już w połowie maja, a obecnie niemal wszyscy najważniejsi producenci laptopów albo zaprezentowali, albo zapowiedzieli swoje konstrukcje z tymi procesorami. Od początku było również wiadome, że szybka premiera w przypadku rynku mobilnego nie przełoży się na rynek desktop i Trinity dla tego segmentu pojawią się na sklepowych pólkach dopiero za jakiś czas. Mimo to producenci OEM, tacy jak Asus, HP czy Acer zapowiedzieli, że w przyszłym tygodniu powiększą swoją ofertę o komputery zbudowane na bazie nowych APU.

Na te zapowiedzi odpowiedziała również firma AMD, która potwierdziła, że w tym tygodniu ruszył proces dostarczania gotowych procesorów do partnerów, a Ci mają dostać ich na tyle dużo, by mogli zaspokoić popyt. Wygląda więc na to, że już niebawem w sklepach powinny pojawić się pierwsze, desktopowe komputery z drugą generacją APU na pokładzie.

Gwoli przypomnienia, procesory Trinity zostały zbudowane na bazie architektury x86 Piledriver (ulepszony Bulldozer), a części CPU towarzyszy IGP Radeon na bazie VLIW4. Całość produkowana jest w 32nm procesie produkcji z wykorzystaniem opracowanej przez IBM technologii SOI.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Wedelek (autor: Markizy | data: 13/06/12 | godz.: 12:49)
  Dostawy nie ruszyły dla mobilnych w połowie maja tylko jeszcze w kwietniu http://twojepc.pl/news26633.html

  Od czasu premiery w połowie mają do dziś nie można kupić w PL żadnego lapka z trinity na pokładzie, osobiście sam takiego nie znalazłem a prawie miesiąc już minął. Rozdzielenie premier miało zapobiec sytuacjom jaka ma obecnie miejsce, jak widzać z beznadziejnym skutkiem.


 2. @Markizy (autor: Wedelek | data: 13/06/12 | godz.: 12:54)
  Chodzi o oficjalną premierę, która miała miejsce 15 maja.

 3. Zamiast (autor: Alt-Computer | data: 13/06/12 | godz.: 13:30)
  "uwzględnieniem" w ostatnim zdaniu lepiej (IMHO) brzmiałoby "wykorzystaniem".

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.